Trimo Trebnje pričakovano ni imel težav na Kodeljevem (fotografija je arhivska). Foto: www.alesfevzer.com

Dolenjci so na Kodeljevo prišli kot papirnati favoriti, vlogo pa so tudi upravičili. Po vsega štirih minutah so si priigrali tri gole prednosti (4:1), v 18. minuti pa povedli s 14:9. V nadaljevanju so imeli popoln nadzor nad tekmeci, njihova prednost je ves čas znašala od štirih do največ devet golov.

Žiga Mlakar: Vse imamo še v svojih rokah

V trebanjski ekipi sta bila najučinkovitejša Leon Rašo in Luka Florjančič, ki sta dosegla po šest golov, v ljubljanski pa Patrik Martinović z osmimi in Robert Sanković s šestimi zadetki.

Obračun Gorenja in vodilnih Celjanov je bil zaradi evropskih obveznosti Velenjčanov preložen na sredo, 12. maja.

Napeto je bilo tudi v Škofji Loki in Mariboru. Škofjeločani so namreč z 29:28 ugnali Koper, Mariborčani pa z enakim izidom Ribnico.