Po izenačenem začetku so Velenjčani v 16. minuti povedli s +2, pet minut pozneje pa je Andraž Kete poskrbel še za višjo prednost, saj je semafor kazal 13:9. Polčas se je končal s 15:12.

Ob začetku drugega dela je prišlo do menjave v vratih Gorenja Velenja. Emirja Taletovića je med vratnicama zamenjal Miljan Vujović. V uvodnih minutah drugega polčasa domač napad ni deloval tako dobro, kot je v prvem delu, kar je gostom omogočalo, da so držali stik z Velenjčani. V 42. minuti so se Koprčani približali na le zadetek zaostanka (19:18).

Nato pa se je dobri obrambi velenjskih os pridružila tudi boljša igra v napadu in po zadetku Matica Verdinka so domači v 45. minuti ponovno vodili s +3 (22:19). Čeprav so gostje kazali močan odpor, so črno-rumeni tekmo mirno pripeljali do konca in v domači dvorani slavili s 30:26.

Pri Velenjčanih je bil z desetimi goli najboljši strelec Matic Verdinek, medtem ko jih je Marko Matijaševič pri Kopru dosegel pet.

Preostali četrtfinalni dvoboji so na sporedu v sredo. Zaključni turnir bo 11. in 12. maja.