Prvih petnajst minut igre je pripadlo slovenskim prvakom, ko so imeli tudi štiri točke naskoka (6:10). Gostitelji so odgovorili na enak način, rezultat so obrnili v svojo korist, prvi polčas so končali s +4 (18:14).

Drugi polčas so velenjske ose začele odlično, zadele so trikrat za le gol zaostanka (18:17). Po šestih minutah igre v tem delu igre so prvič zadeli tudi rokometaši La Rioje (19:17). S serijo 4:0 so v 43. minuti znova vodili za štiri zadetke (23:19). Velenjčani so v 55. minuti pri izidu 28:26 imeli napad za znižanje zaostanka, a so ga zapravili. Španci so za konec tekme zadeli še trikrat za zmago s petimi zadetki prednosti (31:26).

Pri gostiteljih je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Tomas Moreira Rodriguez, pri gostih pa je petkrat zadel Aleks Kavčič.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu 11. novembra gostili Nexe Našice.