Velenjčani so bili le v prvi polovici prvega polčasa v podrejenem položaju, po zaostanku 4:6 pa so strnili svoje vrste in Mariborčane, ki med 14. in 23. minuto sploh niso dosegli gola, zasenčili v vseh prvinah igre. Gostje so v 22. minuti že vodili z 12:6, lepo prednost v golih pa ohranili do odhoda na veliki odmor (16:10).

Ose so drugi polčas odigrale odgovorno, z disciplinirano igro v obeh smereh so bile vselej korak pred Mariborčani in zasluženo zmagale.

Trener Zoran Jovičić je bil zadovoljen: "Vsakič poskušamo razmišljati samo o naslednji tekmi. Tokrat smo bili izjemno osredotočeni na Maribor Branik, ki ni slaba ekipa. Ima nekaj zelo perspektivnih in nekaj starejših rokometašev. Gre za zahtevnega tekmeca. Tega smo se zavedali in odigrali tako, kot znamo ter zasluženo zmagali."

Njregovi izbranci bodo v soboto gostovali v Izoli, v sredo bodo igrali preloženo tekmo 22. kroga v Novem mestu, v soboto, 29. maja, pa jih v Rdeči dvorani čaka še obračun zadnjega kroga proti Mariborčanom.