Navijači Maribora so začeli verjeti v napredovanje ob koncu prvega polčasa, ko je Rudi Požeg Vancaš zadel za 1:0. Foto: EPA

Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaša nogometna vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.407. Maribor je obe tekmi proti Rosenborgu izgubil z dvema zadetkoma razlike. Kako pogosto/redko se mu je to zgodilo na evropskih tekmah?
Marko Prša

Nogometaši Maribora so šele petič v evropskih tekmovanjih obe tekmi izgubili z dvema zadetkoma razlike.

SezonaTekmovanjeKlubDomaV gosteh
1992/1993PPZAtletico Madrid0:31:6
1995/1996UefaOlympiacos1:30:2
1998/1999UefaWisla0:20:3
2001/2002Liga prvakovRangers0:31:3
2019/2020Liga prvakovRosenborg1:31:3

Upoštevanih je vseh 61 parov, v katerih je bil pomemben skupni izid, ker je zmagovalec napredoval. Če upoštevamo še skupinski del v Ligi prvakov, moramo dodati Lazio v sezoni 1999/2000, Italijani so obe tekmi dobili s 4:0, in Liverpool v sezoni 2017/2018 (v Mariboru je bilo 7:0, v Angliji pa 3:0).

1.408. Kaj pa obratno? Kolikokrat je Maribor na obeh tekmah zmagal z vsaj dvema zadetkoma razlike?