V dneh, ko slovenska nogometna zveza slavi 100 let, na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaša nogometna vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1525. Slovenija ima včasih težave z doseganjem zadetkov. Na koliko največ zaporednih tekmah je dosegla vsaj en gol?
Gorazd Bole

Slovenska nogometna reprezentanca je vsaj en zadetek dosegla na 11 tekmah, bilo je med avgustom 2009 in junijem 2010, ko je še zadnjič zaigrala na velikem tekmovanju.

18. 6. 2010Slovenija - ZDA 2:2Birsa, Ljubijankić

Niz se je končal na zadnji tekmi skupinskega dela svetovnega prvenstva v Južni Afriki, kjer je Anglija zmagala z 1:0, s tem pa je Slovenija izgubila možnost za osmino finala.

1526. Kateri slovenski nogometaš je dosegel gol na največ zaporednih tekmah za Slovenijo?
Gorazd Bole

Enajst slovenskih nogometašev je za Slovenijo gol doseglo na vsaj dveh zaporednih tekmah, a le dva, ki imata daljši niz od dveh tekem. Sašo Udovič je bil natančen na treh tekmah, rekord pa ima Zlatko Zahovič (s 35 zadetki še vedno rekorder po številu golov), ki je bil leta 1999 učinkovit na kar petih zaporednih tekmah.

28. 4. 1999Slovenija - Finska 1:1Zahovič
5. 5. 1999Latvija - Slovenija 1:2Zahovič 2
9. 6. 1999Albanija - Slovenija 0:1Zahovič
18. 8. 1999Slovenija - Albanija 2:0Zahovič, Osterc
4. 9. 1999Slovenija - Gruzija 2:1Ačimović, Zahovič

1527. Kolikokrat zapored je Slovenija igrala zunaj meja države?
Anton P.

Dvakrat se je pripetilo, da je Slovenija šestkrat zaporedoma igrala zunaj meja Slovenije. Zadnjič se je to zgodilo leta 2000, ko je Slovenija na evropskem prvenstvu odigrala tri tekme, nato pa gostovala še na Češkem, Ferskih otokih in v Luksemburgu.