Jannik Sinner v tej sezoni še ne pozna poraza. Nanizal je že 14 zmag. Foto: Reuters

26-letnega Moskovčana je s 6:4, 6:4 izločil Jirži Lehčka. Čeh ni dopustil Rubljovu niti ene priložnosti za odvzem servisa. Zmago je slavil po uri in 18 minutah.

"To je bilo najino četrto srečanje, tako da sva oba vedela, kaj naj pričakujeva. Lani sem ga enkrat premagal. Toda lani sem v Indian Wellsu gladko izgubil. To je bilo torej nekaj, kar sem moral izboljšati," je povedal Lehečka.

Alcaraz je v Indian Wellsu drugo leto zapored premagal Felixa Augerja Aliassima. Branilec naslova je zmagal s 6:2, 6:3, potem ko je po zaostanku z 1:2 v prvem nizu dobil sedem iger zapored.

Zmagovalec Melbourna Sinner je bil s 6:3, 6:4 boljši od Nemca Jana Lennarda Struffa.

Ponoči bosta za osmino finala igrala Novak Đoković in Daniil Medvedjev. Đoković bo igral s 123. igralcem sveta Luco Nardijem, nasprotnik Medvedjeva pa bo Sebastian Korda.

V ženskem delu ni bilo presenečenj. Prva nosilka Iga Swiatek je s 6:4, 6:0 izločila Čehinjo Lindo Noskovo in se ji maščevala za letošnji boleči poraz v tretjem krogu OP Avstralije.

"Zagotovo je bilo na začetku zelo napeto," je po zmagoslavju na igrišču dejala prva igralka sveta Iga Swiatek. Dodala je: "Iskala sem svoje priložnosti za preboj in bila sem prepričana, da bodo priložnosti prišle, če bom ostala pozitivna in mirna. Vesela sem, da mi je uspelo."