Tenis
slice
Bedene uspešen v Budimpešti, Jakupovićeva v glavnem delu turnirja v Carigradu
Nadal lovi nov naslov v Barceloni, 23. april 2018 ob 20:20 Aljaž Bedene je v uvodnem krogu teniškega turnirja v Budimpešti premagal Mariusa Copila s 6:7, 7:5 in 6:3. Obračun je trajal kar dve uri in 25 minut.
1
Zverev s tretjega mesta zrinil Čilića, Bedene 57.
11
23. april 2018 ob 10:48 Na najnovejši teniški lestvici ATP na prvem mestu ostaja zmagovalec turnirja v Monte Carlu, Španec Rafael Nadal. Od Slovencev je najvišje uvrščen Aljaž Bedene na 57. mestu.
Peščeni kralj Nadal bliskovito do 11. zvezdice v Monte Carlu
40
22. april 2018 ob 16:52 Španski tenisač Rafael Nadal je brez večjih težav dobil turnir v Monte Carlu. V finalu je v dveh nizih odpravil Japonca Keija Nišikorija, bilo je 6:3 in 6:2.
Čehinje in Američanke v finalu Pokala Fed
22. april 2018 ob 18:45 V finalu Pokala Fed se bosta pomerili teniški reprezentanci Češke in ZDA. Čehinje so v Stuttgartu s 4:1 premagale Nemčijo, v Aix-en-Provenceu pa so bile ZDA boljše od Francije s 3:2.
Nadal odpihnil tudi Dimitrova v Monte Carlu
16
21. april 2018 ob 18:10 Rafael Nadal nadaljuje pohod k ubranitvi naslova v Monte Carlu. V polfinalu je odpihnil Grigorja Dimitrova s 6:4 in 6:1 in se bo v finalu pomeril s Keijem Nišikorijem.
Thiem dan po veliki zmagi prejel pravo lekcijo Nadala Rafael Nadal na pesku znova nima pravega tekmeca. V četrtfinalu mastersa v Monte Carlu je zmlel Dominica Thiema s 6:0 in 6:2 po 68 minutah. Enajsto lovoriko v kneževini mu bo zelo težko odvzeti.
26
Thiem drugič v karieri premagal Đokovića V osmini finala turnirja v Monte Carlu je Dominic Thiem s 6:7, 6:3 in 6:4 premagal Novaka Đokovića. V četrtfinalu se bo pomeril z Rafaelom Nadalom.
47
Bedene proti Nadalu osvojil štiri igre in izpadel Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene je v 2. krogu turnirja v Monte Carlu v uri in 17 minutah izgubil proti Rafaelu Nadalu z 1:6 in 3:6.
54
Dober dan za brata Zverev v Monte Carlu Na teniškem turnirju v Monte Carlu so bili v torek odigrani prvi dvoboji drugega kroga. Nemec Mischa Zverev je izločil sedmega nosilca Francoza Lucasa Pouilleja z 2:6, 6:1 in 7:6.
11
Bedeneta po uspešnem začetku v kneževini čaka Nadal Na teniškem turnirju v Monte Carlu je Aljaž Bedene v 1. krogu s 6:4 in 7:6 ugnal Mirzo Bašića, za "nagrado" pa bo v naslednjem dvoboju igral z Rafaelom Nadalom.
34
Jakupovićeva ostala brez finala v Bogoti Dalila Jakupović se je na turnirju WTA v Bogoti prebila v polfinale, kar je njen daleč največji uspeh v karieri.
14
Đoković spet trenira z Marianom Vajdo Čeprav se je peščena sezona že začela, bo tretji letošnji teniški turnir serije tisoč v Monte Carlu tradicionalni uvod v obdobje na tej podlagi. Naslov bo branil Rafael Nadal.
34
Jakupovićeva gladko v četrtfinale v Bogoti Dalila Jakupović blesti na turnirju WTA v Bogoti. V osmini finala je premagala Bolgarko Elitso Kostovo s 6:2 in 6:2 in se bo v četrtfinalu srečala z drugo nosilko Magdo Linette.
2
Bedenetov cilj sezone: uvrstitev med najboljših 30 Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene želi do konca sezone izboljšati najboljšo uvrstitev na lestvici ATP: " Sem prepričan, da lahko igram dober tenis ... tako da če govorimo o številkah, ...
18
Slovenki prepričljivo v osmino finala Najboljši slovenski teniški igralki Polona Hercog in Dalila Jakupović sta uspešno odprli turnirja v Luganu oziroma Bogoti.
6

Izbor
Citat za prebrat
link
Alan Shearer
6
23. april 2018 ob 12:26 Vse, česar se dotakne, konča v mreži. Ima eno tistih sezon, ko stopiš na zelenico in preprosto veš, da boš zadel. Boljši občutek za napadalca ne obstaja.