Tenis
slice
Cicipas prvi Grk z zmago na ATP-turnirju
Hačanov uresničil otroške sanje, 21. oktober 2018 ob 18:34 Stefanos Cicipas je na turnirju v Stockholmu postal prvi Grk z zmago na ATP-turnirju, Karan Hačanov pa je v Moskvi končal devetletno sušo ruskih teniških igralcev na Kremlinovem pokalu.
5
Wimbledon uvaja podaljšano igro odločilnega niza pri 12:12
32
19. oktober 2018 ob 12:33 Leta 2010 sta John Isner in Nicolas Mahut odigrala najdaljši teniški dvoboj v zgodovini, ki se je v prvem krogu Wimbledona končal po 11 urah in 5 minutah z izidom 70:68 v petem nizu.
Prva igralka sveta Halepova odpovedala zaključni turnir
2
18. oktober 2018 ob 11:02 Romunka Simona Halep je zaradi poškodbe hrbta odpovedala nastop na finalnem turnirju WTA med 21. in 28. oktobrom v Singapurju.
Klepačeva in Martinezova na zaključnem turnirju dvojic v Singapurju
17. oktober 2018 ob 18:13 Zaključni turnir serije WTA bo potekal od 21. do 28. oktobra. Pomerilo se bo najboljših osem posameznic in osem parov na svetu.
Berankis spravil v obup najprej Kavčiča in nato še Bedeneta
9
17. oktober 2018 ob 15:18 Blaž Kavčič in Aljaž Bedene si bosta dobro zapomnila Litovca Ričardasa Berankisa, ki je na turnirju v Moskvi po ogorčenem boju izločil oba slovenska tenisača. 107.
Bedene po podaljšani igri tretjega niza v 2. krog Moskve Aljaž Bedene je v prvem krogu teniškega turnirja ATP-serije 250 v Moskvi premagal Srba Lasla Đereja s 5:7, 6:4 in 7:6.
4
Nova smola Del Potra: Zaradi zloma najbrž že konec sezone Juan Martin del Potro bi lahko izpustil preostanek sezone, potem ko si je v na videz nedolžnem padcu v dvoboju proti Borni Ćoriću v Šanghaju zlomil pogačico.
27
Đoković prek Ćorića in Šanghaja nadaljuje ofenzivo na št. 1 Mladi Hrvat je izzival prekaljenega Srba, a presenečenja v finalu mastersa v Šanghaju ni bilo.
96
Mladi Ćorić spravil na kolena velikega Federerja Hrvaški tenisač Borna Ćorić je še drugič v karieri premagal velikega Švicarja Rogerja Federerja, potem ko ga je s 6:4 in 6:4 izločil v polfinalu Šanghaja.
109
Đoković ponovil Wimbledon; Federer izločil Nišikorija Srbski tenisač Novak Đoković je v ponovitvi finala letošnjega Wimbledona premagal Kevina Andersona in se uvrstil v polfinale predzadnjega turnirja serije masters v Šanghaju.
56
Đoković se je Cecchinatu oddolžil s kravato Novak Đoković se je po gladki zmagi nad Marcom Cecchinatom uvrstil v četrtfinale predzadnjega letošnjega turnirja serije masters v Šanghaju.
21
Bedene načrtuje agresivno igro: Preveč sem čakal in boljši igralci to kaznujejo Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na lestvici ATP na 66. mestu. Do konca leta bo igral še na velikih turnirjih v Moskvi, na Dunaju in v Parizu.
20
Federer po hudem boju strl obetavnega Medvedjeva Roger Federer se je moral pošteno potruditi za preboj v osmino finala mastersa v Šanghaju. Branilec naslova je premagal Daniila Medvedjeva s 6:4, 4:6 in 6:4.
21
Hercogova se je upirala 50 minut Polona Hercog je v osmini finala teniškega turnirja v Tiandžinu izgubila proti prvi nosilki Karolini Pliškovi s 6:1 in 6:2.
25
Hercogova bo v Tiandžinu izzvala Pliškovo, Jakupovićeva izpadla Polona Hercog je v uvodnem krogu turnirja v Tiandžinu premagala Laro Arruabarrena s 7:6 in 6:2. V drugem krogu jo čaka prva nosilka Karolina Pliškova.
2

Izbor
Citat za prebrat
link
Matjaž Kek
20
21. oktober 2018 ob 14:44 V tem trenutku je najpomembneje, da se po skoraj šestih letih zbujanja z Rijeko v glavi umaknem.
Več novic ...
Anketa: 17. oktober 2018 ob 17:41

Koga bi si želeli na mestu selektorja slovenske članske nogometne reprezentance?