Aljaž Bedene (fotografija je arhivska) se je leta 2016 in 2020 prebil v tretji krog Pariza. Foto: EPA

32-letni Mannarino je 36. tenisač sveta, medtem ko 31-letni Bedene na ATP-lestvici zaseda 56. mesto. Slovenec je pred začetkom dvoboja veljal za favorita, saj mu peščena podlaga ustreza veliko bolj kot Francozu.

57 minut in brejk v 11. igri za uvodni niz
A prvi niz je Mannarino začel bolje, na svoj servis je bil brezhiben, že na prvi začetni udarec Bedeneta pa je prišel do priložnosti za brejk, ki pa je ni izkoristil. Počasi se je Ljubljančan le ogrel in vzpostavil ravnotežje. Pri 4:4 je imel Bedene tri priložnosti za odvzem servisa, dokončno pa je pobudo prevzel v enajsti igri, ko je izkoristil četrto brejk žogico, nakar je na svoj servis hitro potrdil zmago v prvem nizu s 7:5 po 57 minutah igre.

Bedene je serviral 15 asov in v statistiko vpisal še 56 winnerjev. Foto: EPA

Bedene zapravil vodstvo s 5:2, a nato dobil tretji niz s 7:5
V drugem nizu je Bedene izgubil servis v šesti igri, tako da je Mannarino povedel s 4:2 in niz po 56 minutah odločil v svojo korist, s 6:3. V tretjem nizu je Bedene odvzel servis Mannarinu v šesti igri za vodstvo s 4:2, nato povedel s 5:2 in pri 5:3 serviral za zmago v nizu. A nato je Ljubljančan napravil dve zaporedni dvojni napaki, tako da je Mannarino povedel s 40:15, nato pa z neizsiljeno napako Bedeneta znižal na 4:5. Malo pozneje je Francoz izenačil na 5:5. Toda Slovenec se je v nadaljevanju vendarle zbral. Povedel je s 6:5, nato pa z brejkom v 12. igri vendarle odločil niz po 52 minutah v svojo korist.

Bedene zadovoljen po zmagi nad Mannarinom

Bedene z dvema brejkoma zlomil odpor Francoza
Bedene je tudi v četrtem nizu nadaljeval odlično. Z brejkom je povedel 2:0. Mannarino je deloval utrujeno, medtem ko je bil Bedene bistveno bolj spočit. 31-letni Ljubljančan je igro za 4:1 dobil brez izgubljene točke. Malo pozneje pa je z drugim brejkom v nizu dvoboj po treh urah in pol odločil v svojo korist. Skupno razmerje točk je bilo 143:128, brejki 5:2 za Bedeneta, ki je napravil 14 neizsiljenih napak več (62:48), a je imel tudi več winnerjev od nasprotnika (56:36).

Bedene: Bil sem suveren na svoj servis. Ves čas sem pritiskal.
"Adrian je zelo neugoden nasprotnik, ki igra malo posebno igro. Zdi se mi, da sem igral dovolj solidno, razen v dveh ali treh igrah, ko sem naredil po dve ali tri dvojne napake. Bil sem suveren na svoj servis, ves čas sem pritiskal. Lahko bi osvojil še kakšno igro več, da bi bilo prej konec, tri ure in pol igre spet ni tako malo. Sem pa zadovoljen, ker sem bil na koncu še precej svež in bi lahko še igral,
" je na novinarski konferenci povedal Bedene in dodal: "Videl sem, da sem ga nadigral, hotel sem pritiskati, da bi ga več sprehajal po igrišču, kar se je zgodilo v četrtem setu, ko ni dobival žog, ki jih je hotel, in to sem izkoristil. Fizično sem bil boljši in na tri dobljene nize se to bolj pozna."

Schwartzman gladko opravil z Lujem
Bedene se bo v drugem krogu pomeril z Argentincem Diegom Schwartzmanom, ki je s 6:2, 6:2 in 6:3 odpravil Tajvanca Jen Hsun Luja. Dvoboj je trajal uro in 45 minut. Schwartzman je deseti igralec sveta.

Argentinec Diego Schwartzman, nasprotnik Bedeneta v drugem krogu, je deseti nosilec turnirja v Parizu. Foto: EPA

Đoković in Nadal nista oddala niza
Napredovala sta tudi prvi in tretji nosilec Srb Novak Đoković in Španec Rafael Nadal. Prvi je s 6:2, 6:4 in 6:2 porazil Američana Tennysa Sandgrena, drugi pa s 6:3, 6:2 in 7:6 (3) Avstralca Alekseja Popirina.

V sredo na igrišče Hercogova in Zidanškova
V sredo bosta Slovenki Polona Hercog in Tamara Zidanšek odigrali dvoboja 2. kroga. Hercogova bo na drugem obračunu na igrišču Suzanne-Lenglen igrala proti domačinki Caroline Garcia, medtem ko se bo Zidanškova, ki je v uvodnem krogu prvič v kariero premagala igralko iz "top 10", na prvem obračunu na igrišču št. 7 udarila z Američanko Madison Brengle. Zidanškovo poleg posamičnega dvoboja v sredo čaka še dvoboj dvojic v paru z Nizozemko Arantxo Rus.