Andreja Klepač (levo) in Darija Jurak sta sedmi nosilki turnirja dvojic. Foto: EPA

Prvi niz je trajal le 22 minut, v drugem pa je slovensko-hrvaška naveza nudila precej močnejši odpor in je klonila po 43 minutah. Izenačeno je bilo do izida 4:4, a sta nato Japonki dobili svojo servisno igro in v deseti igri izkoristili prvo zaključno žogo.

Hiter poraz lahko deloma pripišemo tudi zdravstvenim težavam 35-letne Klepačeve, ki ima bolečine v hrbu. Po petih igrah ji je tokrat moral pomagati fizioterapevt.

Klepačevo in Jurakovo v nadaljevanju turnirja čaka še ameriško-nizozemska naveza Nicole Melichar-Mertinez in Demi Schuurs (4. nosilki) ter avstralsko-kitajska dvojica Sam Stosur in Šuaj Džang (5. nosilki). V polfinale napredujeta najboljši dve dvojici.

V posamični konkurenci je Estonka Anett Kontaveit s 6:3, 6:4 odpravila Čehinjo Barboro Krejčikovo, njena rojakinja Katarina Pliškova pa je bila v treh nizih boljša od Španke Garbine Muguruza.