Ni najdenih zadetkov.

Rezultati iskanja

Tenis - Arhiv

Wozniackijeva bo pri 29 letih končala kariero v Melbournu

Nekdanja prva igralka sveta Caroline Wozniacki je sporočila, da bo po Odprtem prvenstvu Avstralije končala kariero. 29-letna Danka je bila 71 tednov na vrhu lestvice WTA. Osvojila je 30 turnirjev WTA, edini grand slam pa je dobila lani v Melbournu.

Slovenski tenis v 2020 v boj za svetovni skupini

Slovenski teniški reprezentanci sta v letu 2019 izpolnili zastavljeni cilj, obstanek v skupinah Davisovega pokala in pokala Fed, v prihodnji sezoni pa si obe želita preboja v višji rang tekmovanja.

Rafa, Nole in FedEx vse podrejajo turnirjem za grand slam in tam so najbolj suvereni

V letu 2019 si je teniška sveta trojica tretjič zapored razdelila vse štiri grand slame. Ali bo v letu 2020 konec prevlade Nadal – Đoković – Federer? Da, drzno napoveduje Luka Petrič, a bodo Španec, Srb in Švicar še naprej prvi favoriti.

Bautista Agut in Nadal spravila na noge španske navijače

Španija je v finalu Davisovega pokala v Madridu premagala Kanado, naslov si je zagotovila že po obeh dvobojih posameznikov. Roberto Bautista Agut je s 7:6 (3) in 6:3 ugnal Felixa Augerja Aliassimeja, Rafael Nadal pa s 6:3 in 7:6 (7) Denisa Shapovalova.

Federer in Zverev poskrbela za rekord v gledanosti teniškega obračuna

V finalu Davisovega pokala bosta igrali Španija, petkratna zmagovalka tekmovanja, in Kanada. Španci so po zaslugi razpoloženega Nadala ugnali Veliko Britanijo.

Rubljov in Hačanov ubranila tri zaključne žoge - Rusija izločila Srbijo

Teniška reprezentanca Rusije je v četrtfinalu Davisovega pokala v Madridu z 2:1 premagala Srbijo. V odločilnem dvoboju dvojic sta Andrej Rubljov in Karen Hačanov s 6:4, 4:6, in 7:6 (8) stral Novaka Đokovića in Viktorja Troickega.

Đoković Srbom priboril odločilno točko

Srbi so v Davisovem pokalu z 2:1 premagali Francijo, lansko finalistko tekmovanja, in se prebili v četrtfinale, kjer bo njihov tekmec Rusija.

Gladka zmaga Srbov za uvod – Đoković pogreša tradicionalni Davisov pokal

Srbska teniška reprezentanca je odlično začela na zaključnem turnirju Davisovega pokala v Madridu. Japonsko je odpravila s 3:0. Branilci naslova Hrvati so že izpadli, Španija jih je ugnala z 2:0.

Kanadčani prvi četrtfinalisti Davisovega pokala

Kanadski teniški igralci so po Italijanih premagali še Američane in postali prvi četrtfinalisti Davisovega pokala v Madridu. Dvoboj proti ZDA v skupini F je Kanada dobila z 2:1.

Branilci naslova Hrvati poraženi uvodni dan prenovljenega Davisovega pokala

V Madridu se je v dvorani Caja Magica na trdi podlagi začelo tekmovanje za Davisov pokal. Igralci Hrvaške, ki branijo naslov, so v uvodnem obračunu v skupini B izgubili proti Rusiji z 0:2.

Velika trojka še tretje leto zapored pobrala smetano

(Posamična) teniška sezona se je končala z zmago Stefanosa Cicipasa, še drugo leto zapored je finale najboljše osmerice pripadel predstavniku naslednje generacije.

Cicipas po napeti podaljšani igri odločilnega niza do uspeha kariere

V finalu zaključnega turnirja ATP v Londonu je Stefanos Cicipas premagal Dominica Thiema s 6:7, 6:2 in 7:6. To je uspeh kariere za 21-letnega Grka. Oba sta znanilca nove teniške generacije, ki je v O2 Areni zablestela v polnem sijaju.

Mladost premagala izkušnje: Cicipas izločil Federerja; v finalu še Thiem

Grk Stefanos Cicipas je v polfinalu zaključnega teniškega turnirja najboljše osmerice v Londonu s 6:3 in 6:4 premagal Rogerja Federerja. 21-letni Cicipas bo prvič igral v finalu zaključnega turnirja.

Nadal dvignil "kanto", a v polfinale gre Zverev

Številka ena svetovnega tenisa Rafael Nadal je na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Londonu s 6:7, 6:4 in 7:5 premagal Grka Stefanosa Cicipasa, kar pa ni bilo dovolj za polfinale, saj je Alexander Zverev s 7:6 in 6:4 ugnal Daniila Medvedjeva.

Federer za polfinale v velikem slogu opravil z Đokovićem

Roger Federer je na zaključnem turnirju sezone s 6:4 in 6:3 v londonski O2 Areni premagal Novaka Đokovića in se prebil v polfinale. Po zmagi Švicarja je jasno, da bo sezono kot številka ena končal Rafael Nadal.

Veličastna vrnitev Rafaela Nadala, Cicipas že v polfinalu

Rafael Nadal je uprizoril eno največjih vrnitev teniške sezone in po zmagi nad Daniilom Medvedjevom s 6:7, 6:3, 7:6 še upa na polfinale zaključnega turnirja najboljše osmerice v Londonu.

Berdych in Cibulkova postavila lopar v kot

V teniškem svetu odmevata dve upokojitvi. V torek je sporočila, da športno pot končuje Slovakinja Dominika Cibulkova, v sredo pa enak korak napovedal Čeh Tomaš Berdych.

Thiem premagal še Đokovića, Federer strl Berrettinija

Dominic Thiem je po zmagi nad Rogerjem Federerjem v 2. krogu zaključnega turnirja najboljše osmerice v Londonu premagal še Novaka Đokovića. Po dveh urah in 47 minutah izjemno zanimivega in izenačenega dvoboja je slavil s 6:7 (5), 6:3 in 7:6 (5).

Zverev z izjemnimi servisi prvič v karieri boljši od Nadala

Alexander Zverev je na zaključnem turnirju sezone v Londonu premagal Rafaela Nadala s 6:2 in 6:4. Stefanos Cicipas je v uvodnem obračunu v skupini Andreja Agassija ugnal Daniila Medvedjeva s 7:6 in 6:4.

Razigrani Thiem ostaja trn v peti Federerja

Novak Đoković je z odliko začel zaključni turnir teniške sezone v Londonu. S 6:2 in 6:1 je v dobri uri odpravil Matea Berrettinija. Dominic Thiem je v večernem obračunu presenetil Rogerja Federerja s 7:5 in 7:5.