Tenis - Arhiv

Olimpijski turnir bo zadnja postaja v karieri Andyja Murrayja

Tenis Olimpijski turnir bo zadnja postaja v karieri Andyja Murrayja

23.7.2024

Andy Murray je sporočil, da bo po letošnjih olimpijskih igrah končal kariero. 37-letni Škot bo v Parizu igral tako med posamezniki kot med dvojicami.

Nadal pridobil kar sto mest

Lestvica ATP Nadal pridobil kar sto mest

22.7.2024

Španec Rafael Nadal je v Bastadu sicer izgubil finale turnirja ATP, vseeno pa je lahko zadovoljen s pogledom na lestvico ATP, saj je pridobil kar sto mest.

Nadal prvič po letu 2015 izgubil finale na pesku

Tenis Nadal prvič po letu 2015 izgubil finale na pesku

21.7.2024

Rafael Nadal je izgubil finale zadnjega pripravljalnega turnirja pred olimpijskimi igrami. V Bastadu ga je 777 dni po zadnjem nastopu v finalu na OP Francije 2022 premagal Portugalec Nuno Borges s 6:3 in 6:2.

Nadal po več kot dveh letih znova v finalu turnirja

Tenis Nadal po več kot dveh letih znova v finalu turnirja

20.7.2024

Rafael Nadal se je prvič po odprtem prvenstvu Francije 2022 uvrstil v finale turnirjev ATP. V polfinalu Bastada je bil po treh nizih boljši od hrvaškega kvalifikanta Duja Ajdukovića.

Alcaraz: Še vedno verjamem, da je Novak Superman

Tenis Alcaraz: Še vedno verjamem, da je Novak Superman

15.7.2024

Carlos Alcaraz je v velikem slogu drugič zapored osvojil Wimbledon. Pri 21 letih le še Mats Wilander osvojil štiri turnirje za grand slam. Nova generacija je na pohodu, saj je osvojila vse turnirje velike četverice v tej sezoni.

Đoković nemočen, Alcaraz ostaja vladar Wimbledona

Tenis Đoković nemočen, Alcaraz ostaja vladar Wimbledona

14.7.2024

Španec Carlos Alcaraz nadaljuje v zmagovitem nizu. Po Rolandu Garrosu je osvojil tudi Wimbledon. V ponovitvi lanskega finala je po dveh urah in pol s 6:2, 6:2 in 7:6 (4) premagal Srba Novaka Đokovića.

Prvo slavje Krejčikove na sveti travi:

Wimbledon Prvo slavje Krejčikove na sveti travi: "Najlepši dan v življenju!"

13.7.2024

Barbora Krejčikova je v napetem finalu Wimbledona po skoraj dveh urah s 6:2, 2:6 in 6:4 premagala Italijanko Jasmine Paolini. Čehinja se je veselila druge zmage na turnirjih za grand slam med posameznicami.

Đoković se bo v finalu skušal oddolžiti Alcarazu za lanski grenki poraz

Wimbledon Đoković se bo v finalu skušal oddolžiti Alcarazu za lanski grenki poraz

12.7.2024

Carlos Alcaraz je v polfinalu Wimbledona s 6:7, 6:3, 6:4 in 6:4 ugnal Daniila Medvedjeva. V nedeljo bo branil naslov proti Novaku Đokoviću, ki je s 6:4, 7:6 in 6:4 izločil Lorenza Musettija. Obeta se nova teniška poslastica.

Wimbledon Krejčikova izločila favorizirano Ribakino, Paolini boljša od nervozne Donne Vekić

11.7.2024

Jasmine Paolini je v dramatičnem polfinalu Wimbledona premagala Donno Vekić z 2:6, 6:4 in 7:6 po dveh urah in 51 minutah. V sobotnem finalu jo čaka Barbora Krejčikova, ki je s 3:6, 6:3 in 6:4 presenetila Jeleno Ribakino.

Wimbledon Đoković po predaji De Minaurja spočit v polfinale, kjer ga čaka znanec iz Pariza Musetti

10.7.2024

Novak Đoković se je brez boja uvrstil v polfinale letošnjega Wimbledona, potem ko je njegov nasprotnik v četrtfinalu, Avstralec Alex De Minaur, zaradi poškodbe dvoboj odpovedal. V petek se bo pomeril z Italijanom Lorenzom Musettijem.

McEnroe: Đoković je kot Darth Vader teniškega sveta

Wimbledon McEnroe: Đoković je kot Darth Vader teniškega sveta

10.7.2024

V teniškem svetu še vedno odmeva govor Novaka Đokovića po ponedeljkovi zmagi in uvrstitvi v četrtfinale Wimbledona, ko se je obregnil ob navijače, ki naj bi bili med dvobojem z Dancem Holgerjem Runejem do njega nespoštljivi.

Medvedjev izločil prvega igralca sveta Sinnerja, v polfinalu z Alcarazom

Wimbledon Medvedjev izločil prvega igralca sveta Sinnerja, v polfinalu z Alcarazom

9.7.2024

V Wimbledonu smo dobili prva polfinalista v moški konkurenci. Daniil Medvedjev je s 3:2 v nizih ugnal prvega igralca sveta, Italijana Jannika Sinnerja, Španec Carlos Alcaraz pa je s 3:1 ugnal Američana Tommyja Paula.

Wimbledon "Ruuune" ali "buuuuu": za Đokovića ni bilo dileme

9.7.2024

Novak Đoković se je v ponedeljek zvečer gladko prebil v četrtfinale Wimbledona, potem ko je ugnal Danca Holgerja Runeja v treh nizih. A po zmagi se je že v govoru na igrišču obregnil ob del navijačev, češ da so bili nespoštljivi.

Rune prejel travnato lekcijo Đokovića, Fritz po zaostanku z 0:2 izločil Zvereva

Wimbledon Rune prejel travnato lekcijo Đokovića, Fritz po zaostanku z 0:2 izločil Zvereva

8.7.2024

Na zadnjem obračunu osmine finala Wimbledona je sedemkratni zmagovalec Novak Đoković ugnal Holgerja Runeja s 6:3, 6:4 in 6:2. Srba v četrtfinalu v sredo čaka Avstralec Alex De Minaur.

Medvedjev po predaji Dimitrova do četrtfinalne poslastice proti Sinnerju

Wimbledon Medvedjev po predaji Dimitrova do četrtfinalne poslastice proti Sinnerju

7.7.2024

Prvi igralec sveta Jannik Sinner je v osmini finala Wimbledona na igrišču številka ena izločil Bena Sheltona s 6:2, 6:4 in 7:6. V četrtfinalu ga v torek čaka Daniil Medvedjev, ki je napredoval po predaji poškodovanega Grigorja Dimitrova v prvem nizu.

Wimbledon Đoković po slabem začetku strl Popyrina, travnata podlaga ostaja zakleta za Igo Swiatek

6.7.2024

Julija Putinceva je pripravila največje presenečenje na letošnjem Wimbledonu. V 3. krogu je ugnala prvo igralko sveta Igo Swiatek s 3:6, 6:1 in 6:2. Novak Đoković je premagal Alexeia Popyrina s 4:6, 6:3, 6:4 in 7:6.

Alcaraz po petih nizih strl odpor Tiafoeja; Sinner zlahka v osmino finala

Wimbledon Alcaraz po petih nizih strl odpor Tiafoeja; Sinner zlahka v osmino finala

5.7.2024

Carlos Alcaraz je na dvoboju 3. kroga Wimbledona proti Francesu Tiafoeju hodil po robu, po treh urah in 53 minutah obračuna pa se je vendarle uvrstil v osmino finala turnirja za grand slam.

Đokovićeve bolečine v kolenu so izginile, a še vedno ni stoodstoten

Wimbledon Đokovićeve bolečine v kolenu so izginile, a še vedno ni stoodstoten

5.7.2024

Srbski teniški as Novak Đoković je v četrtek na novinarski konferenci priznal, da so bolečine v desnem kolenu izginile, a poudaril, da njegovo gibanje po igrišču še vedno ni optimalno.

Povabljenec Fearnley se je tri ure upiral Đokoviću, Ruusuvuori izločil Cicipasa

Wimbledon Povabljenec Fearnley se je tri ure upiral Đokoviću, Ruusuvuori izločil Cicipasa

4.7.2024

Novak Đoković je v 2. krogu Wimbledona premagal Jacoba Fernleyja s 6:3, 6:4, 5:7 in 7:5. Srb se je na osrednjem igrišču potil kar tri ure. Izpadel je Stafanos Cicipas, s 7:6, 7:6, 3:6 in 6:3 je bil boljši Finec Emil Ruusuvuori.

Sinner v treh podaljšanih igrah strl rojaka Berrettinija, Fognini izločil Ruuda

Wimbledon Sinner v treh podaljšanih igrah strl rojaka Berrettinija, Fognini izločil Ruuda

3.7.2024

Prvi igralec sveta Jannik Sinner je v 2. krogu Wimbledona premagal rojaka Mattea Berrettinija s 7:6, 7:6, 2:6 in 7:6. Branilec naslova Carlos Alcaraz je izločil Avstralca Aleksandra Vukica s 7:6, 6:2 in 6:2.