MMCteden: Intervjuji, analize, kolumne, poglobljeni prispevki

Tenis - Arhiv

Đokoviću in Nadalu rekordi, Federerju počitek za zadnji napad

Slavko Jerič Đokoviću in Nadalu rekordi, Federerju počitek za zadnji napad

Pandemija koronavirusne bolezni 19 je vplivala na odpoved številnih teniških turnirjev, prvič po drugi svetovni vojni smo ostali brez vrhunca sezone Wimbledona, kljub temu pa na vrhu ostajajo isti osumljenci.

Pakula o Melbournu: prestavitev največ za dva tedna

Tenis Pakula o Melbournu: prestavitev največ za dva tedna

Še vedno ni povsem jasno, kdaj se bo začel uvodni grand slam sezone. Turnir v Melbournu je predviden v drugi polovici januarja, organizatorji pa zatrjujejo, da bi lahko prišlo do največ dvotedenske zamude.

Đoković ob koncu sezone prednost povišal na več kot 2000 točk

Tenis Đoković ob koncu sezone prednost povišal na več kot 2000 točk

Kljub izpadu v polfinalu zaključnega turnirja v Londonu je Novak Đoković še povečal prednost pred najbližjim zasledovalcem na lestvici ATP.

Medvedjev po preobratu v finalu sezone ugnal Thiema

Tenis Medvedjev po preobratu v finalu sezone ugnal Thiema

Zaključni turnir teniške sezone je postregel z napetim dvobojem tretjega in četrtega igralca sveta. Daniil Medvedjev je v ATP-finalu v Londonu po dveh urah in 42 minutah igre ugnal Dominica Thiema s 4:6, 7:6 (2), 6:4, s čimer se je sklenila sezona 2020.

Thiem po zaostanku z 0:4 izločil Đokovića, Medvedjev ugnal Nadala

Zaključni turnir Thiem po zaostanku z 0:4 izločil Đokovića, Medvedjev ugnal Nadala

Dominic Thiem je v pravi poslastici zaključnega turnirja teniške sezone v Londonu premagal prvega igralca sveta Novaka Đokovića s 7:5, 6:7 in 7:6. Drugi finalist je Rus Danil Medvedjev, ki je s 3:6, 7:6 in 6:3 strl Španca Rafaela Nadala.

Bo uvodni grand slam šele februarja ali marca?

Tenis Bo uvodni grand slam šele februarja ali marca?

Melbourne bi moral prvi turnir za grand slam nove sezone gostiti med 18. in 31. januarjem, a kaj lahko bi se zgodilo, da bi bil turnir preložen na februar ali celo marec.

Đoković po zmagi nad Zverevom v polfinale Londona

Zaključni masters Đoković po zmagi nad Zverevom v polfinale Londona

Prvi tenisač sveta Srb Novak Đokovič je na zaključnem mastersu sezone v Londonu s 6:3 in 7:6 premagal Nemca Alexandra Zvereva in se kot zadnji uvrstil v sobotni polfinale, kjer ga čaka Avstrijec Dominic Thiem.

Nadal izločil branilca naslova Cicipasa

Tenis Nadal izločil branilca naslova Cicipasa

Rafael Nadal se je prvič po petih letih uvrstil v polfinale zaključnega mastersa v Londonu. Na odločilnem obračunu za 2. mesto je ugnal branilca naslova Stefanosa Cicipasa s 6:4, 4:6, 6:2. Španec se bo v sobotnem polfinalu pomeril z Daniilom Medvedjevom.

Medvedjev z izjemno predstavo premagal Đokovića

Tenis Medvedjev z izjemno predstavo premagal Đokovića

Daniil Medvedjev je na zaključnem turnirju najboljše osmerice v Londonu s 6:3, 6:3 nadigral prvega igralca sveta Novaka Đokovića in si po Dominicu Thiemu kot drugi zagotovil polfinalno vstopnico.

Thiem dobil trdo bitko z Nadalom, Cicipas pa z Rubljovom

Tenis Thiem dobil trdo bitko z Nadalom, Cicipas pa z Rubljovom

Avstrijec Dominic Thiem je na zaključnem mastersu teniške sezone v Londonu s 7:6 in 7:6 premagal Španca Rafaela Nadala.

Đoković po slabšem začetku do gladke zmage v uvodu mastersa

Tenis Đoković po slabšem začetku do gladke zmage v uvodu mastersa

Na zaključnem mastersu v Londonu je Novak Đoković v skupini Tokio 1970 s 6:3 in 6:2 odpravil Diega Schwartzmana. Daniil Medvedjev je v večernem obračunu premagal Alexandra Zvereva s 6:3 in 6:4.

Grand slam v Melbournu bo, in to z gledalci

Tenis Grand slam v Melbournu bo, in to z gledalci

Iz Avstralije so sporočili, da bo prvi turnir za grand slam v sezoni v Melbournu potekal januarja po sprva predvidenih načrtih. V Melbournu in njegovi okolici bodo tudi vsi pripravljalni turnirji.

Thiem se je oddolžil Cicipasu; Nadal gladko prek Rubljova

Tenis Thiem se je oddolžil Cicipasu; Nadal gladko prek Rubljova

Zaključni turnir osmerice v Londonu se je začel s ponovitvijo lanskega finala med Dominicom Thiemom in Stefanosom Cicipasom. V nasprotju z lani je bil tokrat boljši Avstrijec. Rafael Nadal je v večernem dvoboju s 6:3 in 6:4 nadigral Andreja Rubljova.

Tretja turnirska zmaga med dvojicami za Zidanškovo

Tenis Tretja turnirska zmaga med dvojicami za Zidanškovo

Slovenka Tamara Zidanšek in Nizozemka Arantxa Rus sta zmagovalki turnirja v Linzu v Avstriji v konkurenci dvojic. V finalu sta s 6:3, 6:4 ugnali prvi nosilki, Čehinji Lucie Hradecko in Katerino Siniakovo s 6:3, 6:4.

Najstnik Sinner odlično sezono kronal z zmago v Sofiji

Tenis Najstnik Sinner odlično sezono kronal z zmago v Sofiji

Jannik Sinner je odlično sezono kronal z zmago na turnirju v Sofiji. V finalu je premagal Vaska Pospisila s 6:4, 3:6 in 7:6 in se veselil prve zmage na turnirjih ATP.

Vaš je zadnji servis sezone!

10 v tarčo Vaš je zadnji servis sezone!

Teniška sezona se tradicionalno končuje v Londonu, kjer bo na sporedu zaključni turnir nenavadne koronske sezone. Za zadnji naslov leta se bo spet potegovala najboljša osmerica.

Lanski junak zaključnega mastersa v skupini z Nadalom in Thiemom

Tenis Lanski junak zaključnega mastersa v skupini z Nadalom in Thiemom

V nedeljo se bo v Londonu začel zaključni teniški masters letošnje sezone z osmimi najboljšimi igralci na svetu. Naslov brani Stefanos Cicipas.

Hitro slovo Tamare Zidanšek v Linzu

Tenis Hitro slovo Tamare Zidanšek v Linzu

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je nastope na turnirju WTA v Linzu z nagradnim skladom 225.500 dolarjev med posameznicami končala že v prvem krogu.

Medvedjev z zmago v Parizu dvignil svoje delnice za London

Tenis Medvedjev z zmago v Parizu dvignil svoje delnice za London

Daniil Medvedjev je zmagovalec zadnjega turnirja serije masters v sezoni. V finalu Pariza je s 5:7, 6:4, 6:1 premagal Alexandra Zvereva in osvojil tretji tovrstni turnir v karieri. Lani je bil najboljši v Cincinnatiju in Šanghaju.