Aljaž Bedene je v osmih obračunih to sezono petič zmagal. Foto: EPA

31-letni Bedene, 59. na lestvici ATP, je v celotnem obračunu proti 163. tenisaču sveta izgubil le osem točk na svoj začetni udarec, do brejka pa je v prvem nizu prišel v peti igri.

Rafaela Nadala ne bo v Miamiju

Španski teniški zvezdnik Rafael Nadal je na družbenih omrežjih sporočil, da ne bo nastopil na prvem letošnjem mastersu sezone v Miamiju. Številka tri računalniške lestvice ATP je dodal, da želi v popolnosti okrevati po težavah s hrbtom, da bi lahko nastopil v peščenem delu sezone.

"Na žalost moram odpovedati nastop v Miamiju. Moram okrevati in se pripraviti na peščeno sezono v Evropi," je zapisal in se pozneje poklonil navijačem v Miamiju. Lovorike na turnirju, ki bo potekal med 22. in 29. marcem, v vsej svoji karieri še ni osvojil, petkrat je izgubil v finalu.

Peščena sezona se bo na stari celini začela s turnirjema v Marbelli in na Sardiniji med 5. in 11. aprilom. Prvi turnir serije masters, na katerem namerava nastopiti Nadal, pa je v Monte Carlu 12. aprila.

Dvoboj trajal eno uro in 17 minut
Prednost je nato zanesljivo ohranil in na začetku drugega niza takoj uspel z novim odvzemom servisa. Prednost je oplemenitil v zadnji igri dvoboja, ko je še tretjič odvzel servis tekmecu. Dvoboj je trajal eno uro in 17 minut.

Bedene je na turnirjih serije ATP 500 dva tekmeca premagal prvič po Rotterdamu lanskega februarja. Takrat je v četrtfinalu izgubil proti Kanadčanu Felixu Auger-Aliassimu. Vmes je v tretjem krogu igral še na grand slamu v Parizu, ko je predal obračun proti Stefanosu Cicipasu ter letos na začetku sezone v Melbournu na enem od pripravljalnih turnirjev pred OP Avstralije.

V osmini finala bo najboljši slovenski tenisač igral proti Japoncu Keiju Nišikoriju, ki je 6:3 in 7:6 porazil Belgijca Davida Goffina.

Ćorić odpovedal nastop
Bedene bi moral sicer v drugem krogu Dubaja igrati proti Hrvatu Borni Ćoriću (24. na lestvici ATP), a je ta zaradi poškodbe odpovedal sodelovanje na turnirju v ZAE.

Tamara Zidanšek in Kaja Juvan uspešni v prvem krogu Monterreya
Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek pa se je na turnirju WTA v Monterreyu v Mehiki prebila v drugi krog, potem ko je bila v uvodnem nastopu boljša od domačinke Renate Zaruzue s 7:6 (8) in 6:3. Triindvajsetletna igralka iz Slovenskih Konjic, 93. igralka s svetovne računalniške lestvice, se bo v drugem krogu pomerila z osmo nosilko, 72. igralko sveta, Američanko Ann Li.

Enako je uspelo tudi Kaji Juvan, ki je v prvem krogu premagala Kolumbijko Mario Camilo Osorio Serrano s 6:4, 6:4. 20-letna Ljubljančanka se bo za preboj v četrtfinale pomerila z zmagovalko obračuna med sedmo nosilko Španko Saro Sorribes Tormo in Ukrajinko Lesjo Curenko.