Aljaž Bedene se je izkazal v Riu de Janeiru. Imel je lepo priložnost za odmeven izid, saj v žrebu ni ostalo več nobenega nosilca. Foto: EPA

Bedene je v petek po dveh urah in 23 minutah izločil Bolivijca Huga Delliena s 4:6, 6:2 in 6:3. Maratonski obračun je zahteval davek, deset iger se je odločilo šele po izenačenju. Đere se je tako prebil v svoj pri finale turnirjev ATP.

Belinda Bencic se je uspešno vrnila po številnih poškodbah. Foto: Reuters

Zmaga Benciceve v Dubaju
Belinda Bencic je zmagovalka turnirja WTA serije 5 v Dubaju. 21-letna Švicarka je v finalu po uri in 45 minutah premagala drugo nosilko Petro Kvitovo s 6:3, 1:6 in 6:2. Švicarka je v Združenih arabskih emiratih dosegla tretjo zmago na turnirjih WTA, leta 2015 je zmagala v Eastbournu in Montrealu. Benciceva je bila februarja 2016 že sedma igralka sveta, nato pa so jo številne poškodbe in operacije oddaljile od vrha.