Grigor Dimitrov je odigral odlično in po preobratu prvega nosilca v prvem nizu nato dobil preostala dva po dveh urah in 11 minutah. Foto: AP

32-letni Dimitrov je bil od 12. leta mlajšega Španca boljši v skoraj vseh segmentih igre. V prvem nizu je vodil že s 5:3, toda nato se je Alcaraz prebudil, osvojil je naslednje štiri igre za dobljeni prvi niz. Videti je bilo, da je Alcaraz prevzel vajeti igre v svoje roke, toda Dimitrov je dobil uvodni igri v drugem nizu. Alcaraz se je približal na 2:3, a več kot to mu ni uspelo. Postajal je vse bolj nervozen, kar je mirni Dimitrov znal obrniti sebi v prid, do konca niza ni prepustil niti ene igre več. V tretjem nizu je Dimitrov povedel z 1:3, Alcaraz mu je sledil, tenisača sta bila izenačena na 4:5. Naslednji dve igri sta pripadli Dimitrovu, ki je z desetim asom prišel do prve zaključne žoge. Izkoristil je drugo.

"Tukaj sem, nikamor ne grem," je v prvem odzivu po veliki zmagi dejal izkušeni Bolgar. "Vedel sem, kaj moram storiti. Vedel sem, da moram ves čas pritiskati in igrati agresivno. Tudi ko sem bil v zaostanku in moji udarci niso bili dovolj dobri, sem ga skušal spraviti v zahteven položaj, saj mu to ne ugaja," je še dodal Dimitrov.

Bolgar je slavil 17. zmago proti igralcem znotraj najboljše peterice, lovi pa drugo lovoriko na mastersih v karieri. Leta 2017 je dobil masters v Cincinnatiju, nato pa v Londonu še zaključni turnir.

Dimitrov presenetil Alcaraza v Šanghaju

Juvan predala dvoboj
Kaja Juvan pa je v drugem krogu v Seulu izgubila proti Kitajki Jue Juan. 155. igralka lestvice WTA je uvodni niz dobila s 6:4, v drugem pa je ob izidu 4:1 Slovenka dvoboj predala.

Juvan je bila edina Slovenka v glavnem žrebu tega turnirja serije WTA 250 v Južni Koreji.