Novak Đoković želi zelo turbulentno leto končati na zmagoviti način. Foto: EPA

35-letni Srb želi leto končati z zmago na zaključnem turnirju serije ATP v Torinu, ki bo potekal od 13. do 20. novembra. Trenutno je na 15. mestu po letošnjih izidih, a osvojil je Wimbledon. Zmagovalci turnirjev za grand slam se uvrstijo na zaključni masters, če so na lestvici ATP uvrščeni med 8. in 20. mestom.

Đoković je v sredo odpravil Čilenca Cristiana Garina s 6:1 in 6:1. Nizozemec van de Zandschulp je na lestvici ATP na 34. mestu. V prvem nizu se je zelo dobro upiral 21-kratnemu zmagovalcu turnirjev za grand slam, v šesti igri je izgubil servis.

V drugem nizu je van de Zandschulp zadržal servis v uvodni igri, potem pa do konca ni osvojil niti igre več. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 57:35. Dvoboj je trajal 71 minut.

"Zelo sem zadovoljen s servisom, ki je deloval odlično v ključnih trenutkih. V prvem nizu je bil izid nekajkrat izenačen na 30/30. Ko sem povedel s 4:2, sem tudi rešil priložnost za brejk pri 30/40," je povedal Đoković, ki na zadnjih treh obračunih ni oddal začetnega udarca.

V četrtfinalu Đokovića čaka Karen Hačanov, ki je z 2:6, 6:3 in 6:3 izločil Marina Čilića.

Medvedjev oddal le pet iger
Daniil Medvedjev je s 6:3 in 6:2 premagal Emila Ruusuvuorija po uri in 15 minutah. V četrtfinalu bo njegov tekmec Roberto Bautista Agut. V polfinalu bi se lahko srečala Đoković in Medvedjev.