Novak Đoković je v Dohi zmagal leta 2016 in 2017. Srb se pripravlja na uvodni grand slam sezone, ki se začenja 14. januarja v Melbournu. Foto: Reuters

Madžar je v uvodnem nizu odlično serviral in ni dopustil niti ene priložnosti za odvzem začetnega udarca. V deveti igri je unovčil tretjo priložnost za brejk z odličnim bekhendom, nato pa brez izgubljene točke potrdil zmago v prvem nizu.

Tudi drugi niz je bil zelo izenačen, oba tenisača sta zanesljivo zadržala servise, v deseti igri pa je Fucsovics popustil, "Nole" je unovčil drugo priložnost za odvzem servisa. Pri 30/40 se je zmagovalec lanskega turnirja v Ženevi odločil za nesmiselno preverjanje s sokoljim očesom, ko je bilo jasno, da je Đoković s forhendom zadel črto. Madžar je v odločilnem nizu popolnoma popustil, izgubil je uvodne štiri igre. Obračun je trajal dve uri.

Stan Wawrinka je trenutno na 66. mestu lestvice ATP, vsekakor pa sodi med najboljših deset igralcev sveta. Foto: Reuters

Wawrinka močno izboljšal formo
Zelo dobro je novo sezono začel Stan Wawrinka, ki je v osmini finala odpravil Nicolasa Jarryja s 6:4 in 7:6 v uri in 29 minutah. 33-letni Švicar je nadgradil zmago nad Karenom Hačanovom v torek. "Stan the Man" se je lani počasi začel vračati med najboljše po operaciji kolena, v letu 2018 je dobil 17 izmed 34 obračunov.

Wawrinka je v uvodnem nizu v peti igri odvzel servis Jarryju in prednost zadržal do konca. V drugem nizu se je Čilenec rešil v podaljšano igro, potem ko je v sedmi igri rešil dve priložnosti za brejk. Wawrinka ni dobil presenečenja in tajbrejk je dobil s 7:3. V četrtfinalu ga čaka Roberto Bautista Agut, ki je izločil Guillerma Garcio Lopeza s 6:1 in 6:4 po uri in desetih minutah.