Novak Đoković lovi peti naslov v dvorani Bercy. Le z zmago bi še lahko upal na prvo mesto ob koncu sezone. Foto: Reuters

Čilić je imel v prvem nizu v šesti igri dve priložnosti za odvzem servisa, a mu ni uspelo. Švicar je podaljšano igro dobil s 7:3. V drugem nizu je Hrvat povedel s 5:3 in imel v deveti igri pri 15/40 dve priložnosti za izenačenje na 1:1 v nizih. "Stan the Man" se je rešil in brez oddane točke prišel do brejka v deseti igri. Znova je odločala podaljšana igra, ki jo je Wawrinka dobil s 7:5.

Wawrinka se bo v četrtek v osmini finala srečal z Rafaelom Nadalom. Španec je odpravil Adriaan Mannarina s 7:5 in 6:4.

Jeremy Chardy je navdušil navijače in v treh nizih ugnal Daniila Medvedjeva. Foto: Reuters

Đoković v prvem nizu ni blestel. Moutet je povedel s 5:3 in imel v deseti igri dve zaključni žogi za uvodni niz. Srb je po maratonski igri izenačil na 5:5 in podaljšano igro dobil s 7:2. V drugem nizu je Francoz popustil in prvi igralec sveta je povedel s 4:1.

Federer ne bo igral na novoustanovljenem pokalu ATP
Roger Federer je sporočil, da zaradi družinskih in športnih razlogov ne bo nastopil na pokalu ATP na začetku januarja v Sydneyju.

"Po pogovoru z družino in svojo ekipo o načrtih za prihodnjo sezono sem sklenil, da tega tekmovanja ne uvrstim v svoj koledar. Pri 38 letih moram biti zelo pazljiv, če želim še nekaj let tekmovati na najvišji ravni," je dejal Federer, ki po zmagi v Baslu ne nastopa na turnirju serije 1.000 v Parizu.

Pokal ATP je ekipno tekmovanje, ki naj bi bilo protiutež novi različici Davisovega pokala. Ta bo konec novembra potekal v Madridu, pokal ATP pa se bo prvič igral od 3. do 12. januarja v Sydneyju. En teden pozneje se bo v Melbournu začelo Odprto prvenstvo Avstralije.