Roger Federer je osvojil 99 turnirjev ATP. Več jih ima v moderni teniški dobi le legendarni Jimmy Connors (109). Foto: Reuters

37-letni Švicar je zaigral prvič po porazu v osmini finala grand slama v Melbournu proti Stefanu Cicipasu konec januarja. V Dubaju je zmagal že sedemkrat, tokrat pa je drugi nosilec, prvi je Kei Nišikori.

"Kohli" je že v uvodni igri izgubil servis in Federer je ohranil prednost do konca niza, ki je trajal le pol ure.

Kohlschreiber je v odločilnem nizu jezo znesel nad loparjem. Foto: Reuters

V drugem nizu je Nemec zaigral precej odločneje, sijajno je vračal začetne udarce in povedel s 3:0. Federerju je uspel brejk v peti igri, a je že v šesti igri znova izgubil servis. V maratonski deveti igri je 20-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam zapravil tri priložnosti za znižanje na 5:4, nato pa je Kohlschreiber unovčil tretjo zaključno žogo za izenačenje na 1:1 v nizih.

V odločilnem nizu je Federer prikazal najboljšo igro, blestel je pri mreži, zadel je tudi natančen bekhend in z brejkoma v drugi in šesti igri dosegel zmago po uri in 36 minutah. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 85:71. Kohlschreiber je izgubil vseh 14 obračunov s Federerjem.

V osmini finala Baselčana čaka Fernando Verdasco, ki je s 3:6, 6:3 in 6:2 premagal Thoamsa Fabbiana. Verdasco je izgubil vseh šest obračunov s Federerjem.