Taylor Fritz je blestel v drugem nizu in ima zdaj lepo priložnost, da se uvrsti v polfinale. Američani na zmago na zaključnem mastersu čakajo vse od leta 1999, ko je bil v Hannovru najboljši Pete Sampras. Zadnji finalist je bil James Blake leta 2006 v Šanghaju. Foto: AP

Nadal bi lahko s prebojem v finale izrinil rojaka Carlosa Alcaraza s prvega mesta lestvice ATP, a 22-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam je daleč od prave forme. Priigral si ni niti ene priložnosti za brejk. Naredil je 22 neizsiljenih napak, predvsem forhend je deloval zelo slabo.

Rafael Nadal je bil zelo razočaran. Tudi Casper Ruud in Felix Auger-Aliassime sta v zelo dobro formi in težko se bo uvrstil v polfinale. Foto: AP

V tretji igri se je Nadal rešil po zaostanku s 30/40, v sedmi igri pa je po 15/40 nanizal štiri točke za vodstvo s 4:3. Fritz je zlahka dobival igre na svoj začetni udarec in podaljšano igro dobil s 7:3.

V drugem nizu je Nadalu še uspelo izenačiti na 1:1, nato pa je popolnoma popustil. V četrti igri je prvič na dvoboju izgubil servis, v šesti igri pa je z dvojno napako dokončno ostal brez možnosti za preobrat. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 70:57.

Ruud dobil uvodni obračun
Uvodni dvoboj je bil izjemno izenačen, saj ga je odločil en sam brejk, in sicer v sedmi igri drugega niza, v katerem je Casperju Ruudu uspelo streti tekmeca. Dvoboj je trajal uro in 51 minut.

Casper Ruud je na prvi servis dobil 75 odstotkov točk. Foto: Reuters

Na drugi strani je Felix Auger-Aliassime končal uspešen niz, saj je pred tem nanizal kar 16 zaporednih zmag in osvojil tri zaporedne turnirje. A za Kanadčana zgodba seveda še ni končana, saj ima pred seboj še dva dvoboja.