Polona Hercog je osvojila štiri igre. Foto: EPA

Hercogova se sicer v kvalifikacijah ni uvrstila na glavni turnir, potem ko je klonila pred Američanko Bernardo Pera, a je nazadnje le dobila vabilo kot srečna poraženka.

A danes 73. igralka lestvice WTA ni imela pravih možnosti proti 23 mest boljše uvrščeni Latvijki. V prvem nizu sta bili tekmici na začetku sicer izenačeni, toda po 3:3 je Ostapenkova pobegnila in niz hitro končala s 6:3.

Še manj možnosti je potem imela Hercogova v drugem, saj se je hitro znašla v zaostanku 1:4, izgubila igro na svoj servis in zaostanek 1:5 se je že v naslednji igri spremenil v zmago Latvijke, ki je za napredovanje v drugi krog potrebovala le nekaj več kot uro.

Klepačeva izpadla med dvojicami
Danes je nastopila še ena slovenska igralka, a tudi neuspešno. V prvem krogu med dvojicami je izgubila tudi Andreja Klepač. V navezi s Hrvatico Darijo Jurak je morala priznati premoč Švicarski navezi Belinda Benčič/Jill Teichmann s 4:6, 6:7 (7).

Zidanškova v soboto proti Bartyjevi
V konkurenci Madrida tako ostaja le še Tamara Zidanšek, ki pa jo v soboto čaka težko delo. Potem ko je v prvem krogu premagala Tajvanko Su-Wei Hsieh, se bo v drugem pomerila s prvo igralko sveta in prvo nosilko v Madridu Avstralko Ashleigh Barty.