Iga Swiatek je po letih 2021 in 2022 še tretjič dvignila pokal na osrednjem stadionu teniškega kompleksa Foro Italico. Foto: EPA

Že v tretji igri uvodnega niza je Belorusinja brez osvojene točke oddala začetni udarec. Poljakinja je zanesljivo dobila vse igre na svoj servis, z brejkom v sedmi igri pa je potrdila zmago v prvem nizu.

Drugi niz je bil precej bolj izenačen. V drugi igri je Sabalenka zapravila kar štiri priložnosti za odvzem servisa, nato pa v četrti igri še dve. V ključnih trenutkih je bila prva igralka sveta precej bolj zbrana, v sedmi igri je odvzela servis Belorusinji in nato v deveti igri izkoristila drugo zaključno žogo za zmago. Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 66:45.

Arina Sabalenka se odlično znajde tudi na pesku. Belorusinja je oba naslova na turnirjih za grand slam osvojila v Melbournu na trdi podlagi. Foto: EPA

Za 22-letno Poljakinjo je to 10. naslov na turnirjih serije 1000 v dvanajstih finalih. To je njena 21. zmaga na turnirjih WTA, izgubila je le štirikrat. V zgodovino se je vpisala tudi kot tretja igralka, ki je v isti sezoni dosegla dvojček zmag v Madridu in Rimu. Tega je dodala zmagama letos v Dohi in Indian Wellsu.

Tudi v Madridu pred dvema tednoma je v finalu premagala Sabalenko. V španski prestolnici je bil finale izjemno napet, prva igralka sveta je bila boljša s 7:5, 4:6 in 7:6, potem ko je rešila tri zaključne žoge Belorusinje za naslov.

Sabalenka je v finalih WTA pri izkupičku 14 zmag in 14 porazov, v zadnjih osmih finalih pa je slavila le dvakrat. V enajstih obračunih je bila le trikrat boljša od Ige Swiatek.