Kaja Juvan bo zaigrala na največjem turnirju na svetu. Foto: Reuters

Mlada slovenska igralka, ki je pred dvema letoma v mladinski konkurenci s Srbkinjo Olgo Danilović zmagala v dvojicah na sveti travi, bo prvič igrala na glavnem turnirju na Chuch Roadu.

V uvodnem nizu je ameriški tekmici na drugi strani mreže že v četrti igri odvzela uvodni udarec in povedla s 3:1. V nadaljevanju je zanesljivo obdržala svoj servis (v prvem nizu je na začetni udarec oddala le šest točk), v osmi igri pa še drugič prišla do brejka in zmage v uvodnem nizu po 26 minutah.

Angelique Kerber letos še ni osvojila turnirja WTA, pred vrhuncem sezone pa je ujela pravo formo. Foto: Reuters

Juvanova je blestela tudi v drugem nizu. Osvojila je zadnjih pet iger. V celotnem obračunu si ni McHalova, ki je na lestvici WTA na 109. mestu, priigrala niti ene priložnosti za brejk. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 56:35.

Juvanova je v uvodnem kvalifikacijskem krogu premagala Grkinjo Valentini Grammatikopoulou s 6:4, 3:6 in 10:8, v drugem pa Turkinjo Basak Eraydin s 4:6, 7:6 (3) in 6:3.

Žreb za glavni turnir Wimbledona bo v petek ob 11.00 v All England Clubu.

Kerberjeva v sijajni formi pred Wimbledonom
Ta teden se moški in ženske merijo v Eastbournu. V pravi poslastici četrtfinala je Angelique Kerber premagala Simono Halep s 6:4 in 6:3. Obračun nekdanjih številk ena svetovnega tenisa je navdušil gledalce na polnem osrednjem igrišču. Nemka je v sijajni formi pred začetkom Wimbledona, kjer je lani v finalu z življenjsko partijo nadigrala Sereno Williams. Poleg prve igralke sveta Ashleigh Barty bo Kerberjeva glavna favoritinja za wimbledonsko krono.