Nicku Kyrgiosu je v Acapulcu uspel nov podvig. Foto: Reuters

23-letni Kyrgios je z zmago nad tretjim nosilcem turnirja oplemenitil uspeha nad Rafaelom Nadalom in Stanom Wawrinko, ki ju je prav tako izločil v Acapulcu. Znova je odigral dramatičen dvoboj. V finale se je prebil po dveh urah in 21 minutah, potem ko je v podaljšani igri odločilnega niza izkoristil tretjo zaključno žogo.

Na turnir v Acapulco je prišel s sedmimi zaporednimi porazi proti igralcem prve deseterice lestvice ATP, a po zmagah nad Nadalom in Isnerjem je zdaj njegovi izkupiček proti eliti svetovnega tenisa 17:28. Trenutno je 72. igralec sveta, kar je njegova najslabša uvrstitev v zadnjih petih letih, a bo že v ponedeljek znova med 50.

21-letni Zverev, tretji igralec sveta, bo napadal svojo prvo turnirsko zmago letos in 13. v karieri. "Vesel sem, da sem v finalu. To je bil cilj na začetku tedna. Za mano je res poseben teden, in upam, da se bo tako tudi končal," je dejal drugi nosilec turnirja, ki je za preboj v finale potreboval uro manj kot njegov naslednji nasprotnik.