Aljaž Bedene je naredil preveč napak za zmago nad potrpežljivim Rusom. Foto: EPA

Peti igralec sveta je zmago osvojil s po enim odvzemom servisa v vsakem od nizov. Na svojem začetnem udarcu je bil prepričljiv, saj Slovencu ni ponudil niti ene priložnosti za brejk. Premoč je potrdil po uri in desetih minutah igre.

Če je bilo pri winnerjih še praktično izenačeno (16:15), so Bedeneta pokopale nevsiljene napake. Naredil jih je 28, njegov nasprotnik pa zgolj 9.

Dvoboj bi se skorajda predčasno končal na začetku drugega niza, ko je Bedene iz jeze poslal žogico na prazne tribune, a je ta po odbitku zadela kamermana. Sodnik dvoboja je na igrišče poklical glavnega sodnika, ta pa je po pogovoru s kamermanom Bedenetu dovolil nadaljevanje. Slovenec je dobil le opomin.

Sakkarijeva izločila Sereno
Za presenečenje je poskrbela Maria Sakkari, ki je s 5:7, 7:6 in 6:1 ugnala Sereno Williams. Američanka je pri vodstvu s 7:5 in 5:3 servirala za zmago, a se je 25-letna Grkinja vrnila. V podaljšani igri drugega niza je po zaostanku z 1:4 prišal do proebrata (7:5). V odločilnem nizu je unovčila osmo zaključno žogo.