Gael Monfils je v soboto najprej dobil četrtfinalni dvoboj Montreala, a se je vmes poškodoval, tako da ni zmogel odigrati poznejšega polfinala. Foto: Reuters

Nadalov tekmec Monfils je v četrtek v zaradi dežja prekinjenem obračunu četrtfinala premagal Španca Roberta Bautisto Aguta s 6:4, 3:6, 7:6 (2). A je šlo za Pirovo zmago, saj si je v drugem nizu, ki ga je dobil Španec, Monfils zvil gleženj. Ker je Francozu zmanjkalo časa, da bi se v nekaj urah dovolj opomogel in pripravil na obračun z Nadalom, je dvoboj zaradi otečenega gležnja predal.

Edini polfinalni dvoboj v Montrealu je bil ruski obračun Karen Hačanov – Daniil Medvedjev, ki ga je v dveh nizih dobil Medvedjev. Medvedjev se je sploh prvič uvrstil v finale ATP-turnirjev serije masters 1000, v katerem se bo 23-letni Moskovčan prvič pomeril s slovitim Nadalom. Polfinale je bil sicer prvič povsem ruski na turnirjih te kakovostne ravni, torej ATP-masters 1000.

Za Medvedjevom je izjemna sezona. Še eno leto nazaj se je kot številka 68 svetovnega tenisa moral kvalificirati za nastop na Rogersovem pokalu, ki je bil lani v Torontu. Zdaj pa si je priboril mesto v najmočnejši deseterici.

Kanadčanke že 50 let niso osvojile največjega domačega teniškega prvenstva. Bo zdaj to uspelo komaj 19-letni Bianci Andreescu? Foto: Reuters

Williamsova s težavami prek kvalifikantke
Serena Williams se je s precejšnjimi težavami prebila v finale teniškega turnirja v Torontu. Češka kvalifikantka Marie Bouzkova se v polfinalu ni ustrašila favorizirane tekmice in je s precejšnjo lahkoto, Williamsova ji je vzela le eno igro, dobila prvi niz. V nadaljevanju se je 23-kratna zmagovalka turnirjev za veliki slam zbrala ter dobila s 6:3 naslednja dva niza za finalni obračun.

Williamsova, ki je na turnirju v Kanadi osma nosilka, bo skušala v finalu osvojiti svoj prvi turnir po rojstvu hčerke Olympie septembra 2017. V finalu jo čaka nepostavljena komaj 19-letna Bianca Andreescu, ki je v drugem polfinalu v dveh nizih ugnala Američanko Sofio Kenin s 6:4, 7:6 (5).

Kanadčanko čaka v finalu poseben izziv, ne le obračun proti sloviti 37-letni Williamsovi, ampak tudi lov na zgodovinski dosežek. Z zmago bi postala prva Kanadčanka v zadnjega pol stoletja, ki bi dvignila pokal zmagovalke na ženskem turnirju Rogers Cup oziroma Canada Open. Andreescujeva je postala sploh prva Kanadčanka, ki se je v moderni eri tenisa uvrstila v finale tega turnirja.