Zmaga na zaključnem turnirju osmerice je ena izmed redkih lovorik, ki manjkajo v vitrini Rafaela Nadala. Foto: Reuters

Nadal je ostal brez možnosti za polfinale, potem ko je v večernem dvoboju Casper Ruud osvojil prvi niz proti Taylorju Fritzu. Če Norvežan ne bi osvojil niza, bi imel Nadal še teoretične možnosti. To tudi pomeni, da je Carlosa Alcaraz tudi uradno najmlajša številka ena v zgodovini ob koncu leta. Možnosti, da bi ga prehitel je imel po porazu Stefanosa Cicipasa proti Novaku Đokoviću le še Nadal.

22-letnemu Kanadčanu je za uspeh zadostoval po en odvzet servis v vsakem od nizov. Izkoristil je dve od štirih brejk priložnosti. Na drugi strani je Nadal zapravil vseh pet priložnosti za odvzem servisa nasprotniku. Po dve vezani je imel v prvi in sedmi igri uvodnega niza, ko je bil izid še izenačen.

36-letni Španec je bil le bleda senca tenisača, kot ga poznamo. Po odmoru zaradi poškodbe je bilo več kot očitno, da je daleč od forme, ki ga je krasila v prvi polovici leta. Takrat je osvojil tako Melbourne kot Pariz in se v Wimbledonu uvrstil v polfinale.

Nadal je izgubil četrti dvoboj zapored, kar se mu je zgodilo šele drugič v karieri.

Ruud je s 6:3, 4:6 in 7:6 ugnal Fritza in se kot prvi uvrstil v polfinale. O drugem polfinalistu iz zelene skupine bo odločal četrtkov dvoboj Fritz - Auger Aliassime.

Statistika dvoboja. Grafiko zagotavlja <a href='https://www.sofascore.com' target='_blank'>sofascore.com</a>