Rafael Nadal lovi 36. zmago na turnirjih serije 1000. Toliko jih ima rekorder Novak Đoković. Foto: EPA

34-letni Nadal se je v sredo zvečer pošteno namučil za 1000. zmago v karieri. Po dveh urah in pol je premagal rojaka Felicana Lopeza.

Tokrat je začel odlično. V prvem nizu je v četrti in šesti igri odvzel servis Avstralcu, ki je na lestvici ATP na 61. mestu. Odlično se je gibal na osrednjem igrišču dvorane Bercy in z močnim forhendom prihajal do točk.

Stan Wawrinka je zmage osvojil pol ure čez polnoč. Foto: Reuters

Drugi niz je bil precej bolj napet. Oba tekmeca sta zadržala vse začetne udarce v prvih enajstih igrah. V 12. igri je Rafa pri 30/40 po maratonski izmenjavi 26 udarcev rešil zaključno žogo Avstralca za izenačenje na 1:1 v nizih. Uspelo mu je izenačiti na 6:6. V podaljšani igri je Nadal odigral brezhibno in jo dobil s 7:3. Obračun je trajal uro in 33 minut.

Razmerje v osvojenih točkah je bilo 68:47 za Nadala, ki se bo v petek pomeril s Carrenom Busto. Letos sta se pomerila dvakrat, na Odprtem prvenstvu Avstralije je vse tri nize dobil Nadal. V Rimu je bilo 6:1 in 6:1 za 20-kratnega zmagovalca na turnirjih za grand slam.

Alexander Zverev je dobil oba turnirja v Kölnu. Precej prahu je dvignila njegova nekdanja spremljevalka Brenda Patea, ki je sporočila, da pričakuje otroka. Foto: Reuters

Wawrinka po slabem začetku nadigral Rubljova
V večernem obračunu je Stan Wawrinka ugnal Andreja Rubljova z 1:6, 6:4 in 6:3 po uri in 41 minutah. Švicar je v prvem nizu kar trikrat izgubil servis, nato pa se je zbral in z brejkom v sedmi igri drugega niza izenačil na 1:1. V odločilnem nizu je Rubljov izgubil začetni udarec v prvi in deveti igri. Rus je v nedeljo osvojil turnir na Dunaju, kar je bila že njegova peta turnirska zmaga v tej sezoni.

Veliko dela za Zvereva
V petek se bo Wawrinka pomeril z Alexandrom Zverevom, ki je s 7:6, 6:7 in 6:4 premagal Adriana Mannarina. Nemec je podaljšano igro dobil s 13:11, v drugem nizu pa je imel v tajbrejku pri vodstvu s 7:6 zaključno žogo za zmago. Francoz je nato dobil tri točke zapored in izenačil na 1:1 v nizih. V odločilnem nizu je Zverev v deveti igri prišel do edinega odvzema servisa.