Rafael Nadal še ni v najboljši formi, vsekakor pa je mesec dni pred začetkom Roland Garrosa znova glavni kandidat za naslov. Foto: EPA

Po razočaranju v Monte Carlu, kjer ga je v polfinalu nadigral poznejši zmagovalec Fabio Fognini, skuša Nadal uloviti pravo formo pred nadaljevanjem sezone na pesku. V polfinalu ga čaka Dominic Thiem.

V prvem nizu je Rafa sijajno začel in povedel s 4:1. V sedmi igri je Nemcu uspel brejk in izenačil je na 4:4. Struff je eden redkih predstavnikov igre servis-volej, z močnimi udarci je povzročal velike težave favoritu turnirja. Ključna je bila 12. igra, ko je Nemec naredil preveč napak in brez izgubljene točke je izgubil uvodni niz ter s tem tudi niz.

V drugem nizu je Nadal zapravil dve priložnosti za brejk v osmi igri. V 12. igri se je ponovil scenarij iz prvega niza. Struffu se je znova zatresla roka, pri volejih ni bil natančen. Pri 15/40 je Nadal zadel izjemno bekhend paralelo za zmago po uri in 40 minutah. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 70:59.