Felix Auger-Aliassime si je pred devetimi leti ogledal dvoboj Andyja Murrayja na največjem stadionu sveta. Tokrat je s 24 asi odpihnil Škota z igrišča v dveh urah in sedmih minutah. Foto: Reuters

33-letni Škot je v torek izločil Jošihita Nišioko s 4:6, 4:6, 7:6, 7:6 in 6:4 po štirih urah in 38 minutah. Japonec je imel v 12. igri četrtega niza zaključno žogo. Zmagovalec US Opna leta 2012 se je čudežno rešil, tokrat pa je bil preveč utrujen. Na celotnem dvoboju si ni priigral niti ene priložnosti za brejk.

Miloš Raonic je v soboto izgubil v finalu mastersa na stadionu Louisa Armstronga proti Novaku Đokoviću. Tokrat je na istem stadionu izpadel proti rojaku Vaseku Pospisilu. Foto: Reuters

"Prvič sem igral na stadionu Arthurja Asha, kjer sem leta 2011 dobil vstopnice in si ogledal dvoboj Murrayja in Feliciana Lopeza v 3. krogu. Škoda, da ni bil stadion poln. V petih mesecih odmora sem res veliko treniral in zdaj se to obrestuje. Servis je deloval odlično. Zavedal sem se, da se lahko Murray vrne po zaostanku z 0:2 v nizih. Nikoli ni lahko izločiti takega šampiona," je dejal 20-letni Kanadčan, ki je serviral kar 24 asov.

Pospisil presenetil rojaka Raonica
Kanadčan Miloš Raonic, ki je igral v finalu mastersa v New Yorku v soboto, je presenetljivo izpadel že v 2. krogu. Rojak Vasek Pospisil je bil boljši s 6:7, 6:3, 7:6 in 6:3.

Lanski finalist US Opna Danil Medvedjev je v odlični formi. S 6:3, 6:2 in 6:4 je izločil Avstralca Christopherja O'Connella.

Dimitrov izpadel po skoraj petih urah
Lani je Medvedjev v polfinalu premagal Grigorja Dimitrova, ki je pred tem v četrtfinalu presenetil Rohgerja Federerja. Bolgar je tokrat popolnoma odpovedal. Na igrišču številka 12 ga je izločil Marton Fucsovics s 6:7, 7:6, 3:6, 6:4 in 6:1 po štirih urah in 50 minutah.

Cvetana Pironkova je na prvem turnirju po več kot treh letih navdušila. Foto: EPA

Mame na pohodu v Flushing Meadowsu
Cvetana Pironkova, ki tri leta ni nastopila na turnirjih, se je uvrstila v tretji krog. S 7:5 in 6:3 je premagala deseto nosilko Garbine Muguruzo.

Za Pironkovo, ki sploh ni uvrščena na lestvico WTA, je to prvi turnir po rojstvu otroka oziroma prvi grand slam po Wimbledonu 2017, ki ga je dobila prav njena današnja tekmica. Uvrstitev v tretji krog je njen drugi najboljši izid na US Opnu v dvanajstih nastopih. Leta 2012 je igrala v osmini finala.

Pironkova je najboljši rezultata na grand slamih dosegla 2010, ko je v Wimbledonu nastopila v polfinalu. V tretjem krogu jo čaka Hrvatica Donna Vekić, ki je oddala le tri igre Patricii Marii Tig.

Viktorija Azarenka je leta 2012 in 2013 izgubila v finalu proti Sereni Williams. Triletni sin Leo že igra tenis in jo zelo zabava na treningih. Foto: Reuters

Stephensova bo izzvala Sereno
V nočnem sporedu na stadionu Arthurja Asha je Serena Williams, ki lovi prvi grand slam po rojstvu hčerke, ugnala Rusinjo Margarito Gasparjan s 6:2 in 6:4. V tretjem krogu bo v soboto na sporedu prava poslastica, saj se bo Serena srečala s Sloane Stephens, ki je osvojila ta turnir leta 2017.

Azarenka v izjemni formi
Še bolj je navdušila Belorusinja Viktorija Azarenka, ki je na stadionu Louisa Armstronga izločila rojakinjo Arino Sabalenko s 6:1 in 6:3. Peta nosilka je naredila kar 27 neizsiljenih napak. Azarenka je v izjemni formi, saj je prejšnji teden osvojila pripravljalni turnir serije Premier 5, ki so ga v New York preselili iz Cincinnatija.

V spodnem delu tabele je tudi zmagovalka letošnjega Odprtega prvenstva v Avstraliji Sofia Kenin, ki je ugnala Kanadčanka Leylah Fernandez s 6:4 in 6:3.

Dež prekinil štiri večerne obračune
Organizatorji so četrti dan brez težav opravili dnevni spored, za začetek večernega sporeda pa se je močno ulilo. Strehi na osrednjih dveh stadionih sta prišli zelo prav, štirje dvoboji na zunanjih igriščih pa bodo končani v petek, ko se ob 17.00 začenja 3. krog.