Blaž Rola se bo v zadnjem krogu srečal z 203. igralcem sveta Danielom Galanom Riverosom. Foto: www.alesfevzer.com

Rola, ki na lestvici ATP zaseda 188. mesto, je dosegel 20 winnerjev in naredil 24 neizsiljenih napak. Ekvadorec je naredil kar 30 neizsiljenih napak, zadel pa je le 10 winnerjev. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 74:57.

V prvem nizu je Quiroz izgubil servis v drugi in osmi igri. V drugem nizu je odločil brejk v četrti igri. Rola je v deveti igri rešil priložnost Ekvadorca za znižanje na 5:4 in nato unovčil drugo zaključno žogo. Dvoboj je trajal uro in pol. Zadnji tekmec Role v kvalifikacijah bo Kolumbijec Daniel Elahi Galan Riveros.

Zidanškova v Nürnbergu v četrtfinalu
Tamara Zidanšek je v osmini finala turnirja WTA v Nürnbergu s 6:3 in 6:4 izločila Aljo Tomljanović. Dvoboj je trajal uro in 16 minut.

Avstralka je imela danes dvojni spored, saj je v torek v Nürnbergu deževalo. Najprej je ob 12.40 premagala nekdanjo finalistko Wimbledona Sabine Lisicki s 6:2 in 7:5. Ob 18.30 se je srečala še z Zidanškovo.

Najboljša slovenska tenisačica je v uvodnem nizu do edinega brejka prišla v osmi igri. V drugem nizu je povedla že s 4:0, nato pa je Tomljanovićeva izenačila na 4:4. V zadnjih dveh igrah je Zidanškova oddalal le še dve točki. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 67:56.

Prejšnji teden je Tomljanovićeva ugnala Zidanškovo v prvem krogu turnirja serije Premier v Rimu s 7:6 in 6:4.