Casper Ruud je odlično začel večerni sredni dvoboj in po uri povedel že z 2:0 v nizih, nato je izgubil pobudo, a se je vseeno drugič zapored uvrstil v polfinale Pariza. Foto: Reuters

Norvežan je po manj kot pol ure dobil uvodni niz s 6:1, saj je Danec izgubil že uvodno igro na svoj servis. Ruud je ekspresno povedel s 3:0 in nato prišel še do drugega brejka ter tako odločil prvi niz.

Po uvodnih dveh bledih nizih je Holger Rune pokazal, zakaj je bil šesti nosilec, a se je mladenič prepozno zbudil, da bi dobil sosedski obračun. Foto: Reuters

Ko prespiš prva dva niza ...

V drugem nizu je Runeju šlo le za spoznanje boljše, saj je tokrat osvojil dve igri, a znova izgubil uvodno igro. Četrti nosilec je po 36 minutah dobil niz s 6:2, potem ko je spet prišel do dveh brejkov. Še najdaljša je bila zadnja igra, ko je Norvežan izkoristil šele tretjo žogico za vodstvo z 2:0.

Takrat se je mladi Danec le prebudil in zaigral kot prerojen ter povedel na začetku tretjega niza s 3:0. Šesti nosilec Rolanda Garrosa je popolnoma prevladal in s 6:3 se je vrnil v igro za polfinale.

Tretji polfinale v letu dni

Najdaljši in najrazburljivejši niz je bil četrti, kjer je odločila četrta igra, ko je Ruud odvzel servis Runeju. 20-letnik iz okolice Københavna je vztrajal in se boril dalje, a po dveh urah in 44 minutah se je moral sprijazniti s porazom.

Tretji polfinale na turnirjih za grand slam v zadnjem letu dni za 24-letnika iz Osla, ki je lani dobil tako polfinale v Parizu kot New Yorku, a na koncu obakrat ostal praznih rok.

Točke na mreži20/2628/43
Alexander Zverev in Tomas Martin Etcheverry po četrtfinalnem obračunu. Foto: Reuters

Zverev si je že v uvodni igri dvoboja priigral priložnost za brejk, a se je Argentinec rešil. Sledil je mrtvi tek do 7. igre, ki je nagnila tehtnico prvega niza na stran Nemca. Ta si je priigral dve priložnosti za odvzem začetnega udarca nasprotniku, izkoristil je že prvo, potem ko je Etcheverry s predolgim udarcem padel v zaostanek s 4:3. Zverev je brejk nato potrdil. V 10. igri je Etcheverry skušal stopiti zaostanek, a zaman. Njegovo skrajšano žogico je Zverev ujel, s forhendom izenačil na 30:30, nato pa z dvema hitrima točkama niz zaključil po 53 minutah (6:4).

Alexander Zverev je nekoliko popustil le v drugem nizu, kjer si je privoščil preveč nevsiljenih (in dvojnih) napak. Sicer pa je bil boljši od tekmeca predvsem na mreži. Foto: Reuters

V drugem nizu je nato sledil zasuk v 6. igri. Zverev si je privoščil dvojno napako za 30:30, Etcheverry je zavohal kri, s forhend winnerjem si je priigral priložnost za brejk in ga na mreži hip zatem tudi dosegel za vodstvo s 4:2. Zverevu je sicer uspel re-break, a se je hitro spet znašel v zaostanku, povsem brez potrebe je hitel s smashem in žogico poslal zunaj igrišča. V 9. igri je Argentinec brez težav zadržal svoj servis za zmago v nizu s 6:3.

Zverev, 22. igralec sveta, je padel v manjšo krizo, ki je trajala od konca drugega niza. Med krajšim odmorom se mu ni uspelo zbrati, že v uvodni igri tretjega niza je storil štiri nevsiljene napake in igro na svoj servis podaril nasprotniku. Ta je nekaj trenutkov pozneje brejk z odlično skrajšano žogico potrdil in povedel z 2:0. A stvari se v tenisu hitro obrnejo, Zverev je nenadoma zaigral bolje in dobil kar pet iger zapored! V 8. igri je nato zapravil tri priložnosti za zmago v nizu, v naslednji igri napake ni ponovil: s smashem na mreži je povedel z 2:1.

Četrti niz je bil precej izenačen, nihče od tenisačev ni popustil, a na koncu je moral Argentinec vendarle priznati premoč. Ključni trenutek se je zgodil v 7. igri, v kateri je izgubil začetni udarec, potem ko je Zverev stavil na daljše izmenjave, s katerimi je 23-letnika iz La Plate silil v napake. Prednost brejka je Zverev brez večjih težav ohranil in se po treh urah in 25 minutah uvrstil med najboljše štiri letošnjega Rolanda Garrosa.

Uspeh kariere za Haddad Maio
V uvodnem dvoboju je Beatriz Haddad Maia ugnala Ons Jabeur s 3:6, 7:6 in 6:1. To je daleč največji uspeh za Brazilko, ki na turnirjih za grand slam še nikoli ni prišla dlje od drugega kroga. Odločilni trenutek v prvem nizu se je zgodil v osmi igri, ko je Ons Jabeur uspel brejk, v naslednji igri pa je dobila igro in potrdila niz z zmago s 6:3. V drugem nizu sta obe zadržali svoj začetni udarec, tako je odločitev padla v podaljšani igri, ki jo je Brazilka dobila s 7:5. V zadnjem nizu je igra Tunizijke popolnoma razpadla, saj ni dobila niti ene igre na svoj začetni udarec.

Iga Swiatek se je suvereno uvrstila v polfinale. Foto: Reuters

Swiatek izločila Gauff
Poljakinja Iga Swiatek nadaljuje odlične predstave na pariškem pesku, tokrat je dvignila polfinalno vstopnico z zmago nad Američanko Coco Gauff. Prvi niz je bil precej izenačen, šele v 10. igri je Poljakinja strla tekmico s štirimi zaporednimi točkami na njen servis (6:4). Čeprav končni rezultat tega ne pokaže, je imela Swiatek sicer kar nekaj težav, zlasti v 3. igri drugega niza, ko se je po nevsiljenih napakah znašla v nezavidljivem položaju, a je kljub vsemu ubranila vse tri priložnosti za brejk tekmice.

Ta niz se je nato prelomil v 6. igri, ko je izkoristila svojo prvo in edino priložnost za odvzem začetnega udarca. V 8. igri je izkoristila prvo zaključno žogico za polfinale (6:2).