Za 23-letno Belorusinjo je to jubilejni deseti naslov v karieri. Foto: Reuters

23-letna Sabalenka, ki ima v 2021 izkupiček zmag in porazov 24-6, je finale 2,54 milijona evrov vrednega turnirja odprla fantastično. Potem ko je v prejšnjih petih dvobojih izgubila vsega 18 iger in nobenega niza, je Bartyjevo po 25 minutah igre nadigrala s 6:0.

Avstralka, ki je v drugem krogu izločila Tamaro Zidanšek, se je v nadaljevanju vendarle zbrala, izenačila izid v nizih, a nato v tretjem znova podlegla agresivni igri Belorusinje in ostala brez dvanajstega naslova WTA oziroma četrtega letos. Enega od njih, pred štirinajstimi dnevi v Stuttgartu, je osvojila prav proti Belorusinji.

Zverev in Berrettini v finalu
Nemec Alexander Zverev in Italijan Matteo Berrettini pa sta finalista teniškega turnirja ATP 1000 v Madridu. Zverev je v polfinalu premagal četrtega igralca sveta Dominica Thiema s 6:3, 6:4, Berrettini pa je bil boljši od Norvežana Casperja Ruuda s 6:4 in 6:4.

Nemec, ki je predtem izločil prvega favorita, domačina Rafaela Nadala, se bo v nedeljo ob 18.30 potegoval za četrti naslov na turnirjih masters po Kanadi in Rimu 2017 ter Madridu 2018, Italijan, sicer deseti igralec sveta, pa je do zdaj osvojil štiri turnirje ATP, zadnjega pred 24 dnevi v Beogradu.