Alexander Zverev je v manj kot 24 urah premagal prvega in drugega tenisača sveta. Foto: AP

Olimpijski prvak se je tako Rusu vsaj deloma oddolžil za poraze v zadnjih petih medsebojnih dvobojih, med katerimi sta bila tudi novembrska v polfinalu Pariza in v skupinskem delu Torina.

Danil Medvedjev je izgubil prvič v šestih medsebojnih dvobojih. Foto: AP

Rus ni našel odgovora na Nemčev servis
Zverev je na začetku dvoboja ponovil igro, s katero je v soboto pozno zvečer premagal Novaka Đokovića. Po zaostanku 0:1, 0:15 je dobil 12 od naslednjih 13 točk in izkoristil drugo brejk priložnost za vodstvo s 3:1. Medvedjev si ni v prvem nizu priigral niti ene priložnosti za odvzem servisa. Nemec je prvi niz dobil po zgolj 32 minutah.

24-letnemu Nemcu je drugi odvzem servisa uspel v uvodni igri drugega niza. Njegov začetni udarec – prvi servis je bil več kot 80-odstoten – ni dopustil Medvedjevu vrnitve v dvoboj. Rus si tudi v drugem nizu ni priigral niti ene brejk priložnosti. Zverev je dvoboj zaključil z asom 214 kilometrov na uro.

Zverev izjemno leto kronal z naslovom na zaključnem mastersu v Torinu

S tem je postal četrti v zgodovini, ki mu je uspelo na zaključnem turnirju v polfinalu in finalu premagati prvega in drugega igralca sveta. Zverev, ki je na zaključnem turnirju slavil tudi leta 2018, je dobil šesti turnir v sezoni. V finalih je bil neporažen.

"Že po porazu proti Danilu v skupini sem rekel, da sem nisem prišel le sodelovat, ampak zmagat. Tisti poraz mi ni vzel volje, sem pa vedel, da če ga bom hotel premagati, bom moral pokazati eno boljših iger v karieri. To mi je danes uspelo in res sem zadovoljen in vesel. Zmagati na turnirju, kjer so prisotni najboljši igralci, ni mačji kašelj. Za grand slam turnirji in olimpijskimi igrami je to najpomembnejše tekmovanje. In dva od turnirjev sem dobil jaz. Za mano je super sezona in komaj čakam, da se začne naslednja. Še prej pa bom tudi zaradi te zmage užival na počitnicah," je povedal Zverev.

Herbert in Mahut slavila med dvojicami
V finalu dvojic sta Francoza Pierre-Hugues Herbert in Nicolas Mahut s 6:4 in 7:6 (0) premagala Američana Rajeeva Rama in Britanca Joeja Salisburyja. Za Francoza je na zaključnih turnirjih to druga zmaga po letu 2019.