Bor Artnak je v dvoboju z več kot 200 mest višjeuvrščenem nasprotniku po slabem začetku odlično nadaljeval in priboril Slovencem prvo točko proti Estoncem. Foto: Tenis Slovenija

Bor Artnak je z 0:6, 6:1 in 6:3 premagal Marka Lajala. Estonec je dvoboj odprl z agresivno igro, na katero 18-letni Artnak ni imel pravega odgovora. Leto starejši Estonec v prvem nizu ni oddal niti igre.

V drugem je bila zgodba povsem drugačna, Artnak je precej dvignil raven tenisa, našel prava orožja in si takoj zagotovil prednost. S pridobljeno samozavestjo pa je brez težav izenačil na 1:1.

V odločilnem nizu sta bila igralca bolj izenačena. Odločitev je padla v osmi igri, ko je Artnak izkoristil drugo priložnost za odvzem servisa in nato v naslednji igri zaključil prvi dvoboj v Portorožu.

Aljaž Bedene je malce težje od pričakovanj ugnal Kristjana Tamma. V soboto ga ob 10.30 čakajo dvojice, njegov soigralec bo Blaž Kavčič, ki ta konec tedna prav tako končuje kariero. Foto: Tenis Slovenija

Aljaž Bedene je 918. igralca na svetu Kristjana Tamma ugnal s 6:7, 6:3 in 6:4. Prvi niz se je končal s podaljšano igro (v tej je bilo 7:5), potem ko je Tamm zapravil štiri priložnosti za osvojitev niza.

V drugem je Estonec za uvod vzel servis Bedenetu, a je ta takoj vrnil udarec. Bedene je nato vse lažje dobival svoje igre, z brejkom v osmi igri je postavil temelje za izenačenje na 1:1.

Tretji niz je bil znova izenačen do sedme igre, nato pa je Bedene, ki se ta konec tedna poslavlja od poklicnega tenisa, vzel servis tekmecu, kar je bilo ključno.

"Nisem pričakoval, da bo tako dobro serviral nekdo, ki je malce nižje rasti. Sploh v prvem nizu sem bil presenečen, zadeval je blizu črt, res pa je, da sem imel tudi nekaj nesreče. Vendar sem vedel, da se bo, ko bom vzpostavil stik pri vračanju servisov in bom dal nekaj žog v polje, malce izgubil in utrudil," je povedal Bedene.

Zmaga v dvoboj Slovenija – Estonija prinaša igranje v kvalifikacijah za I. svetovno skupino Davisovega pokala.