Novak Đoković je dobil oba posamična dvoboja proti Avstriji in Nemčiji. Proti Nemcem je v dvojicah, ki so odločale o zmagovalcu, z Nikolo Čačićem izgubil proti Krawietzu in Puetzu s 6:7, 6:3 in 6:7. Foto: EPA

Srbija je v soboto v Innsbrucku izgubila proti Nemčiji z 1:2 in padla na drugo mesto v skupini, kar je pomenilo, da je bila odvisna od izidov v nedeljo. Scenarij je nanesel, da je bil odločilen prav zadnji dvoboj dvojic med Rusijo in branilko naslova Španijo. Po posamičnih dvobojih je bil izid 1:1.

Ruska naveza Karacev-Rubljov je proti Špancema Granollersu in Lopezu za napredovanje potrebovala zgolj eno osvojeno igro, kar ji je seveda gladko uspelo.

Srbi so držali pesti za Rusa, saj bi zmaga Špancev pomenila, da bodo Novak Đoković in kolegi izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Karacev in Rubljov sta bila prav tako motivirana, saj bi jima zmaga prinesla prvo mesto v skupini, poraz pa drugo. Prvi niz sta Rusa pred številnimi gledalci v Madridu izgubila s 4:6, naslednja dva pa dobila s 6:2 in 6:4. Dvoboj se je končal 40 minut čez polnoč.

To je pomenilo, da ima Srbija v boju s Španijo boljši količnik v osvojenih nizih in da gostitelji zaključnih bojev končujejo tekmovanje.

Kot zmagovalci skupin so se v četrtfinale uvrstili Rusija, Italija, Hrvaška, Kazahstan, Nemčija in Velika Britanija, kot drugouvrščena pa Švedska in Srbija.