Tamara Zidanšek se bo v drugem krogu pomerila z Egipčanko Majar Šerif. Foto: EPA

Zidanšek, ki je v Pariz prišla s slabo popotnico le ene zmage na zadnjih sedmih obračunih, je z 22-letno Liu opravila v uri in 14 minutah. Kar malce presenetljivo lahko, saj je bila Američanka v dobri formi in je na zadnjem turnirju v Rabatu igrala v finalu.

Najboljša Slovenka, sicer 24. nosilka, je povedla s 3:0 in osvojitev prvega niza potrdila z drugim odvzemom servisa po 35 minutah. Liu si ni v prvem nizu priigrala niti ene priložnosti za brejk.

Podoben je bil scenarij v drugem nizu. Zidanšek si je znova priigrala vodstvo s 3:0 in v nadaljevanju gladko dosegla zmago nad 75. igralko sveta, ki je imela v celotnem dvoboju le dve priložnosti za odvzem servisa.

Danes sem igrala zelo dobro. Držala sem se načrta, ki so si ga zadali pred tekmo. Zadovoljna sem s tem, kar sem pokazala v prvem kolu. Odločilno je bilo to, da sem se držala tega, kar mi je prinašalo točke. Ona se v moji igri ni dobro počutila. Sama sem morala le vztrajati pri tem. In to je bilo odločilno za mojo zmago,” je za TZS povedala Zidanšek.

V 2. krogu jo čaka Egipčanka Majar Šerif, 49. na lestvici WTA, ki je bila s 6:3, 7:5 boljša od Ukrajinke Marte Kostjuk.

Kaja Juvan se je izvlekla v obeh nizih

Kaja Juvan je naletela na silovit odpor ruske najstnice. Foto: Teniška zveza Slovenije

Kaja Juvan je igrala proti 19-letni ruski kvalifikantki Oksani Selehmetevi in po ogorčenem boju slavila s 7:5, 7:6 (4). Slovenka se je izvlekla v obeh nizih. V prvem je dobro začela, povedla s 3:0, a je Selehmeteva izenačila. Pri vodstvu s 5:4 je imela tri vezane zaključne žoge za osvojitev niza, toda Ljubljančanka je vse ubranila. Po izenačenju je še odvzela servis tekmici in niz zaključila po 50 minutah.

Ko je kazalo, da je odpor Rusinje zlomljen, je Selehmeteva zaigrala kot prerojena. Proti Slovenki, ki je v soboto igrala v finalu Strasbourga, je nanizala pet iger zapored. Gledalci so se že pripravljali na odločilni niz, vendar je bil to račun brez krčmarice. Juvan je 159. igralki z lestvice WTA odgovorila z enako mero in izenačila na 5:5. O zmagovalki je tokrat odločala podaljšana igra, v kateri je bil izid izenačen na 4:4. Zadnje tri točke je dobila Juvan in se po uri in 52 minutah veselila druge uvrstitve v drugi krog Rolanda Garrosa.

Za mano je težka tekma. Mogoče se je malce še poznala utrujenost od prejšnjega tedna. Pomembno pa je, da sem izvlekla najboljše iz sebe. Zdi se mi, da lahko še stopnjujem svoj nivo igre. Veselim se naslednje tekme. Do takrat pa imam še dvoboj v igri dvojic. S Tamaro igrava jutri, upam pa, da mi bo uspel tudi kakšen trening pred dvobojem posameznic,” je povedala Juvan.

Njena nasprotnica v drugem krogu bo tretja nosilka, Španka Paula Badosa, ki je Fiono Ferro premagala s 6:2 in 6:0.

Medvedjev poškodovanemu Bagnisu prepustil le šest iger

Brez težav se je v drugi krog uvrstil drugi nosilec Daniil Medvedjev, ki je s 6:2, 6:2 in 6:2 odpravil poškodovanega Argentinca Facunda Bagnisa. V drugem krogu ga čaka precej težji tekmec, Srb Laslo Đere.

Stefanos Cicipas je lani izgubil v finalu proti Novaku Đokoviću, potem ko je vodil že z 2:0 v nizih. Foto: Reuters

Velika vrnitev Cicipasa
V večernem obračunu na stadionu Philippa Chatrierja je Stefanos Cicipas izločil Lorenza Musettija s 5:7, 4:6, 6:2, 6:3 in 6:2. Lanski finalist se je pošteno potil pod žarometi osrednjega stadiona, obračun je trajal tri ure in 34 minut, končal se je ob 0.30 v sredo.

Grk se je vrnil po zaostanku z 0:3 v nizih v 1. krogu že leta 2020 proti Jamueju Munarju, januarja lani pa je v Melbournu v epskem obračunu ugnal Rafaela Nadala po zaostanku z 0:2 v nizih.

Musetti je bil že lani v osmini finala blizu senzaciji, ko je vodil proti Novaku Đokoviću z 2:0 v nizih, nato pa je popolnoma popustil. Srb je dobil preostale tri nize in v finalu ugnal še Cicipasa.

Tokrat je Grk povedel s 4:1 in imel še dve priložnosti za brejk. Italijan se je rešil v šesti in dobil kar 10 od naslednjih 11 iger. Povedel je s 7:5 in 4:0, Cicipas pa je zelo slabo serviral. Na začetku tretjega niza se je Grk zbral. Ni več poklanjal točk, povedel je s 3:0. Ujel je pravi ritem in 20-letni Musetti je bil nemočen.

Jo-Wilfried Tsonga je osvojil 18 turnirjev, manjkal mu je le turnir za grand slam. Foto: Reuters

Tsonga se je poslovil v solzah
Zadnji dvoboj v karieri je odigral Jo-Wilfried Tsonga, ki je pošteno namučil osmega nosilca Casperja Ruuda. Bilo je 6:7, 7:6, 6:2, 7:6. 37-letni Francoz, ki je svoje slovo v Rolandu Garrosu napovedal že pred časom, se je boril junaško in bi skorajda izsilil odločilni niz, a se je v četrtem poškodoval pred podaljšano igro. Norvežan je "tie-break" dobil s 7:0. Tsonga, finalist Melbourna 2008 ter dvakratni polfinalist Wimbledona (2011, 2012) in Rolanda Garrosa (2013, 2015), je dvoboj ob stoječih ovacijah končal v solzah.

Gilles Simon je navdušil številne gledalce, ki so ga dvignili v odločilnem nizu. Foto: Reuters

Simon še ni želel v pokoj
Zelo blizu zadnjega obračuna kariere je bil tudi Gilles Simon. V nogometnem vzdušju na stadionu Simonne Mathieu je premagal Pabla Carrena Busto s 6:4, 6:4, 4:6, 1:6 in 6:4 po treh urah in 54 minutah. Gledalci so 37-letnega Simona nosili po igrišču v odločilnem nizu. Carreno Busta je povedel s 4:2, nato pa ni dobil več nobene igre. Zadnjo točko sta odigrala ob 1.05.

To je bila 499. zmaga Simona v dolgoletni karieri. Na lestvici ATP je bil najvišje na šestem mestu. Jubilejno 500. zmago bo lovil v četrtek, ko bo izzval Američana Steva Johnsona.

Bedene proti Cuevasu v sredo
V sredo bo v drugem krogu igral Aljaž Bedene. Njegov nasprotnik bo 36-letni urugvajski veteran Pablo Cuevas, specialist za peščena igrišča. To bo drugi dvoboj na igrišču številka 9.