Rafael Nadal je moral odpovedati dvoboj proti večnemu tekmecu Rogerju Federerju. Foto: EPA

Nadal je zaradi poškodbe desnega kolena predal dvoboj, še preden se je začel.

Španski as se s poškodbami kolen bori že celotno kariero, v četrtfinalu, v katerem je igral proti Rusu Karenu Hačanovu, pa je prav zaradi bolečin v kolenu potreboval zdravniško pomoč.

Danes je sporočil, da so težave prehude in da 39. obračuna, prvega po 18 mesecih, proti Federerju ne bo. Nazadnje sta se teniška velikana srečala oktobra 2017, ko je Švicar Španca v finalu mastersa v Šanghaju premagal s 6:4 in 6:3. Rafa ima na računu 23 zmag nad Fedexom, ta je slavil 15-krat.

Federer se bo v finalu pomeril proti Avstrijcu Dominicu Thiemu, ki je bil v polfinalu boljši od Kanadčana Milosa Raonica s 7:6, 6:7 in 6:4. Finalni obračun bo v nedeljo ob 23.30.

7:6 (2), 7:6 (2)

"Neverjetno je, da sem v finalu. Pred časom sem vse te igralke gledala po televiziji, zdaj pa igram proti njim in jih premagujem. Sanje so postale resničnost," je po uvrstitvi v finale povedala Bianca Andreescu. Foto: EPA

Najstnica Andreescu presenetila Svitolino
V finalu teniškega mastersa WTA v Indian Wellsu pa se bosta pomerili Nemka Angelique Kerber, ki je v polfinalu po dveh nizih premagala Švicarko Belindo Bencic, in 18-letna Kanadčanka Bianca Andreescu, ki je po treh nizih izločila Ukrajinko Elino Svitolino.

Kerberjeva, osma igralka sveta, je po 67 minutah igre z rezultatom 6:4 in 6:2 nadigrala Švicarko. Nekdanja številka ena bo poskušala osvojiti 13. turnir v karieri.

V finalu se bo v nedeljo ob 21.00 pomerila z najstnico Andreescujevo, velikim presenečenjem turnirja. Kanadčanka je namreč postala prva teniška igralka, ki ji je uspelo priti v finale Indian Wellsa, potem ko se je na turnir uvrstila s povabilom organizatorjev.

Kanadčanka romunskih korenin na lestvici WTA zaseda 60. mesto, v polfinalu pa je po treh nizih presenetljivo izločila šesto igralko sveta Svitolino. Bilo je 6:3, 2:6 in 6:4 za Andreescujevo, ki je na začetku leta zasedala 152. mesto na lestvici WTA, od takrat pa je dobila že 27 dvobojev.