Novak Đoković se je rešil iz zelo težkega položaja, po podaljšani igri dobil drugi niz, v zadnjem nizu pa zmlel tekmeca. Đoković je Monfilsa ugnal na vseh dozdajšnjih sedemnajstih dvobojih, prav toliko zmag pa ima tudi v letošnjem letu, v katerem je še neporažen. Vključno z lani ima zdaj niz dvajsetih tekem brez izgubljenega dvoboja. Foto: EPA

Prvi igralec sveta je za zmago potreboval dve uri in 35 minut, končalo se je z 2:6, 7:6 (8) in 6:1. Monfils še nikoli ni bil tako blizu slavju nad Đokovićem. Po gladko dobljenem uvodnem nizu je vodil tudi v drugem, ko je imel v podaljšani igri celo tri zaključne žogice drugo za drugo. Zadnjo je zapravil z dvojno napako.

Srb je nato izkoristil svojo osmo priložnost za osvojitev drugega niza, v tretjem pa je nato tekmecu, ki je bil povsem na tleh, oddal le eno igro.

"Bil sem na robu prepada. Gael je igral bolje kot kadar koli. Pri žogicah, ki jih je imel za zmago, sam si želel le, da bi zgrešil prvi servis, kar se je tudi zgodilo. To mi je dalo priložnost, da sem osvajal točke. Poleg tega je igral poškodovan. Glejte ga tedaj, ko bo povsem zdrav," je povedal Đoković, ki bo v finalu igral proti Stefanosu Cicipasu, lanskemu finalistu turnirja iz Grčije, ki je gladko izločil Britanca Daniela Evansa s 6:2 in 6:3.