Miomir Kecmanović, čigar trener je David Nalbandian, se do letošnjega Odprtega prvenstva Avstralija na turnirjih velike četverice še nikoli ni prebil iz 2. kroga. Foto: EPA

Beograjčan je v prvem krogu gladko opravil z Italijanom Salvatorejem Carusom (6:4, 6:2 in 6:1), v drugem krogu je po tesnem boju ugnal še Američana Tommyja Paula (7:6, 7:5 in 7:6), s čimer je dosegel uspeh kariere.

A pot se zanj v naslednjem, 3., krogu še ni končala. Nasproti mu je stal še en Italijan Lorenzo Sonego, proti kateremu je sploh prvič na turnirju oddal niz, a je bil na koncu vseeno boljši v štirih nizih (6:4, 6:7, 6:2 in 7:5). Zdaj ga v 4. krogu čaka obračun s 17. nosilcem, Francozom Gaelom Monfilsom.

Alexander Zverev se je prebil v osmino finala avstralskega turnirja. Foto: Reuters

"Pred tednom dni bi moral odigrati dvoboj z najboljšim tenisačem na svetu. Dvoboj, v katerem ne bi imel nobenih možnosti. A zdaj sem se uvrstil med najboljših 16 na turnirju. Vesel sem, da mi je uspelo izkoristiti priložnost, in da sem letos v Melbournu prikazal nekaj zares dobrih predstav," je po zadnji zmagi povedal Kecmanović.

Turnir v Melbournu je že zdaj za 22-letnika najdonosnejši, saj bo v žep pospravil skoraj četrt milijona ameriških dolarjev (237 tisoč). Če bi Đoković ostal v deželi 'tam spodaj' in bi lahko tekmoval, bi Kecmanović najverjetneje Melbourne zapustil z 'zgolj' 74 tisočaki.

Slovo branilke naslove Osake

Zverev za četrtfinale s Shapovalovom
V osmino finala se je uvrstil tudi 3. nosilec turnirja, Nemec Alexander Zverev, ki je s 6:3, 6:4 in 6:4 strl odpor Moldavca Raduja Albota. Zverev sicer še zdaleč ni imel tako lahke naloge, kot kaže rezultat, saj je moral nekajkrat ubraniti nasprotnikove prilođnosti za break, a na koncu je bil preprosto boljši. "Radu je igral dobro, tukaj je dobil že nekaj dvobojev vključno s kvalifikacijami, zato sem vesel, da mi je uspelo zmagati v treh nizih. Nisem se počutil najbolje, na trenutke sem kar trpel na igrišču, ampak nikoli ni zares popolno," je po dvoboju dejal Nemec. Za četrtfinalno vstopnico se bo pomeril s Kanadčanom Denisom Shapovalovom, ki je v 3. krogu ugnal Američana Reillyja Opelko (7:6 (4), 4:6, 6:3 in 6:4).

Naomi Osaka ne bo ponovila lanskega uspeha, ko je dobila finale OP Avstralije. Tokrat se je morala od turnirja posloviti že v 3. krogu. Foto: Reuters

Osaka se je morala posloviti
Hladen tuš je doživela branilka naslova, Japonka Naomi Osaka, ki je morala v 3. krogu priznati premoč Američanki Amandi Anisimovi. Ta je Osako strla v podaljšani igri. "Ko sem prišla na igrišče, sem vedela, da moram biti popolnoma osredotočena, če želim imeti priložnost, da premagam tako veliko šampionko, kot je Naomi. Vedela sem, da moram igrati na najvišji ravni, zato sem zelo hvaležna, da je bilo tako. Igranje tukaj mi res ogromno pomeni," je po dveh urah in 18 minutah na igrišču dejala Anisimova. Ta se bo v naslednjem krogu pomerila z Ashleigh Barty, ki je bila v dveh nizih (6:2 in 6:3) boljša od Italijanke Camile Giorgi.