Dominic Thiem je naredil prvi korak proti polfinalu, v katerega se uvrstita najboljša iz skupine. Foto: Reuters

Thiem je bil od Cicipasa po dveh urah in 20 minutah boljši s 7:6, 4:6 in 6:3. Prvi niz je minil brez odvzema servisa. V podaljšani igri je Grk vodil s 5:3, a je nato izgubil naslednje štiri točke. Prvi odvzem servisa na dvoboju je uspel Cicipasu na uvodu drugega niza. Prednost je ohranil do konca.

Thiem odlično začel masters v Londonu

Odločitev je padla v drugi igri odločilnega niza, ko je Avstrijec izkoristil svojo edino priložnost za brejk v tem delu dvoboja. Cicipas je imel še eno priložnost za odvzem servisa, a je ni izkoristil. Thiem zdaj v medsebojnih dvobojih vodi s 3:2.

Nadal ni dopustil niti ene priložnosti za brejk
Mnogi so pričakovali bolj izenačen dvoboj med Nadalom in igralcem z največ zmagami letos na ATP turneji Rubljovom, vendar je Španec opravil svojo nalogo v uri in 17 minutah. Za to mu je zadostoval po en odvzet servis v vsakemu od nizov. Rus si v celotnem dvoboju ni priigral niti ene priložnosti za brejk.