Tina Maze in Anna Fenninger sta dobili zadnje tri skupne seštevke svetovnega pokala. Foto: EPA
Aleš Smrekar in Igor Tominec
Aleš Smrekar in Igor Tominec sta alpsko smučanje na Valu 202 prvič skupaj komentirala že leta 1999. Foto: MMC/Miloš Ojdanić

Ta teden na podcastu Številke govorimo o najboljši slovenski alpski smučarki. V petek bosta o njej razmišljala novinarja na Valu 202 Aleš Smrekar in Igor Tominec.

Sredi sezone smo razkrili številke, ki dokazujejo, da je Črnjanka poslednja vsestranska smučarka. Ob koncu sezone je jasno, da je bila Tina Maze edina smučarka, ki je točke osvajala prav v vseh disciplinah. In ne samo to - prav v vsakem seštevku je sezono končala med najboljšimi petimi.

Morda je za popolno oceno manjkal kakšen globus, a v petih seštevkih je sezono končala med najboljšimi tremi, s čimer je bero medalj v seštevkih povišala kar na 19. Za piko na i je v Vailu osvojila tri medalje, od tega je dvakrat poslušala Zdravljico. Postala je le ena izmed treh smučark, ki je svetovna prvakinja postala v štirih različnih disciplinah.

Čeprav je nekaj zmag osvojila že na začetku svoje kariere, se je njena krivulja uspehov bistveno dvignila s sezono 2008/2009, ko je skupaj z Andreo Massijem ustvarila samostojno ekipo.