Foto:
Foto:

Študenti s študijem v Sloveniji promovirajo jezikovno in kulturno raznolikost ter večjezičnost, učijo pa se tudi slovenščine. Ob tem dodajajo, da je jutri, 21. februarja, mednarodni dan maternega jezika.
Mednarodne študente, ki tokrat prihajajo iz Španije, Francije, Portugalske, Škotske, Poljske, Madžarske, Finske, Turčije, Češke, Črne gore, Belgije, Bolgarije in Avstrije, je najprej pozdravil prodekan fakultete doc. dr. Bojan Nastav.
Sledila je kratka predstavitev študija, ki jo je izvedla mednarodna koordinatorka na FM mag. Marijana Pregarac. Za pomoč in nasvete glede študija in spremljevalnih aktivnosti pa jim bodo na razpolago tutorji študenti in tutorji učitelji. Erasmusove študente je pozdravila tudi predstavnica tutorjev učiteljev doc. dr. Tanja Kosi. Na skupnem srečanju, ki se je nadaljevalo na Univerzi na Primorskem, so dobili nekaj splošnih informacij o univerzi in obštudijskem dogajanju, ki jim popestri bivanje na slovenski obali. Srečali so se tudi s študenti, ki prihajajo na izmenjavo na druge članice primorske univerze. Študentska organizacija Univerze na Primorskem pa jim pripravlja bogat nabor aktivnosti in dogodkov.
Študenti imajo na voljo dodiplomske in podiplomske predmete v angleščini, pri katerih se jim pridružijo tudi slovenski študenti. Največ zanimanja na dodiplomski stopnji je za predmete Management tehnologij, Psihološki dejavniki upravljanja z ljudmi ter Prodaja in odnosni marketing, na podiplomski stopnji pa za predmeta Management in organizacija in Ekonomski vidiki managementa. Vsi študijski programi so mednarodno primerljivi s sorodnimi študijskimi programi priznanih evropskih univerz.
Fakulteta spodbuja tudi izmenjave domačih študentov, visokošolskih učiteljev in strokovnih sodelavcev, ki lahko izbirajo med več kot 100 partnerskimi ustanovami njihove fakultete v 25 državah sveta. V letu 2011 je tako zunaj meja Slovenije znanje nabiralo 20 njihovih študentov, in sicer v Veliki Britaniji, Litvi, Avstriji, Španiji, Italiji in na Portugalskem.
*Evropski program študentskih izmenjav Erasmus letos praznuje 25. obletnico. Od uvedbe programa je tri milijone študentov izkoristilo možnost študija ali delovne prakse v tujini. Iz Slovenije pa je doslej odšlo na izmenjavo več kot 9.200 slovenskih študentov. Slednji se najraje odločajo za Španijo, Nemčijo in Portugalsko.
Foto: Tina Andrejašič
Novico je napisal uporabnik Dejan Šraml.