Richard Lugner z ženo Cathy Schmitz in manekenko Elisabetto Canalis. Foto: EPA
Richard Lugner z ženo Cathy Schmitz in manekenko Elisabetto Canalis. Foto: EPA
Veliko pozornosti je z (nenapovedano) udeležbo na plesu pritegnila manekenka Naomi Campbell. Dogodka se je udeležila s Kathrin Glock, ženo inženirja Gastona Glocka, ki si je s patentom za svojo edinstveno polavtomatsko pištolo prislužil mesto med najbogatejšimi Avstrijci. Foto: Instagram

Tradicionalni dunajski operni ples v Avstriji velja za družabni dogodek leta, največ pozornosti pa je vsakič namenjeno bogatašu Richardu Lugnerju oziroma njegovi spremljevalki. 82-letni Avstrijec je znan po tem, da vsako leto na galaples povabi kakšno (razvpito) zvezdnico. V Dunajsko državno opero so ga tako pod roko že spremljale Paris Hilton, Pamela Anderson, Dita Von Teese in omenjena starelata resničnostnega šova Kim Kardashian.

Lani je imel Lugner z izbranko precej smole. Za njeno spremstvo je odštel kar 500.000 dolarjev, ona pa niti zaplesala ni z njim. "Za takšen honorar sem dobil deset minut s Kim Kardashian. Pa 15 injekcij botoksa sem si vbrizgal, da bi bil dovolj dober zanjo," je takrat povedal Richard in dodal: "Vesel sem, da je odšla."

Tokrat je bil s svojo spremljevalko, italijansko igralko in manekenko Elisabetto Canalis, bolj zadovoljen. Canalisova, ki je zunaj domovine znana tudi kot nekdanje dekle Georgea Clooneyja, si je za "dunajskega Trumpa" vzela več časa in z njim tudi zaplesala. Poleg Canalisove pa je Richarda spremljala tudi njegova soproga, 25-letna Playboyeva zajčica Cathy Schmitz.

Elisabetta ni prva zvezdnica z Apeninskega polotoka, ki jo je na znameniti ples povabil Avstrijec, pred njo so tam "kraljevale" Gina Lollobrigida, Sophia Loren, Claudia Cardinale in Karima El Mahroug oziroma Ruby Rubacuori, ki je znana po seksškandalu, v katerega je vpleten nekdanji italijanski premier Silvio Berlusconi.

Organizatorji želijo kulturni dogodek
Organizatorji dunajskega opernega plesa si sicer prizadevajo, da ta družabni dogodek ne bi bil odmeven le zaradi Richarda, njegovih izbrank in škandalov, povezanih z njimi. Plesa se namreč vsako leto udeleži tudi veliko politikov in gospodarstvenikov, na avstrijskem programu ORF pa ga spremlja na milijone ljudi. Kot je poudarila gostiteljica prireditve, direktor državne opere Dominique Meyer, naj bi šlo predvsem za srečanje kulturnikov.

Na razprodanem plesu v dunajski operi se je letos zavrtelo skupno 5150 gostov, ki so za vstopnice odšteli po 250 evrov, za najem lože pa so nekateri plačali tudi do 18.500 evrov. Prireditev je minila predvsem v znamenju blišča in razkošnih oblek. Po poročanju nemške tiskovne agencije dpa so si gostje letos privoščili skupno 800 steklenic penine, postregli pa so tudi 1800 hrenovk. Povabljenci so v eni sami noči zapravili več kot tri milijone evrov.

Hkrati z resnim opernim plesom pa se na Dunaju že nekaj let odvija tudi alternativna zabava Rosenball. Gre za gejevski ples, ki pa se ga udeležijo tudi nekateri slavni povabljenci opernega plesa, ki klasično glasbo radi zamenjajo z disco zvoki.