Audrey Hepburn s svojim šestmesečnim sinom Seanom Ferrerjem leta 1961. Foto: AP
Audrey Hepburn s svojim šestmesečnim sinom Seanom Ferrerjem leta 1961. Foto: AP

Pisma ponujajo vpogled v desetletje življenja igralke, ki se je iz neznane balerine povzpela v stratosfero hollywoodske slave. V njih je med drugim pisala o razdrti zaroki, poroki in o rojstvu svojega prvega otroka. V dražbeni hiši pričakujejo izkupiček v znesku 4.000 funtov.

V pismu iz leta 1951 je tedaj 22-letna igralka pisala, da snema v Monte Carlu. "Ta kraj je božanski, to je najboljša stvar, ki se mi je zgodila v življenju," je zapisala. Leto pozneje pa je v pismu zapisala, da ji je "težko pri srcu", ker je razdrla zaroko z britanskim industrialcem Jamesom Hansonom.

Ko se je še dalo skriti pred mediji ...
Iz enega izmed naslednjih pisem veje radost nad tem, ko je našla svojega bodočega moža, igralca Mela Ferrera, s katerim se je poročila leta 1954. "Poroka je najina skrivnost, saj si ne želiva prisotnosti medijev," je zapisala le nekaj tednov pred poročnim slavjem. Audrey Hepburn in Ferrer sta po poroki tudi skupaj nastopila v filmu Vojna in mir (1956).

V zadnjem izmed pisem, ki jih bodo ponudili na dražbi, pa igralka piše o rojstvu svojega prvega sina Seana Ferrera. "Sean je kot sanje. Komaj verjamem, da je resnično najin. Veselim se, da ti ga bom pokazala. Vsi trije ti pošiljamo poljube," je zapisala.

Audrey Hepburn se je rodila v Bruslju. Študirala je balet in igro v Amsterdamu in Londonu. Kot filmska igralka je debitirala leta 1948 z majhno vlogo stevardese v nizozemskem filmu Nizozemska v sedmih lekcijah, naslednje leto pa v gledališču kot plesalka v spektaklu High Button Shoes.

Na začetku 50. let preteklega stoletja je odšla v Hollywood in že s prvo veliko vlogo princese v filmu Rimske počitnice (1953) prejela oskarja za glavno žensko vlogo. Kmalu se je uvrstila med najbolj priljubljene hollywoodske igralke. Leta 1967 se je umaknila iz filmskega sveta. Nastopala je le še na televiziji in v gledališču.

Med njenimi pomembnejšimi filmi so še Ljubezen popoldne (1957), Zajtrk pri Tiffanyju (1961), My Fair Lady (1964) ter Robin Hood in Mariana (1976).