Od vlade pričakujejo, da bo sledila tujim praksam pri sproščanju ukrepov za javno zbiranje in organizacijo prireditev v času epidemije. Foto: EPA
Od vlade pričakujejo, da bo sledila tujim praksam pri sproščanju ukrepov za javno zbiranje in organizacijo prireditev v času epidemije. Foto: EPA

S tem lahko podprejo zabavno, kulturno in športno dogajanje v Sloveniji.

Po besedah izvršne direktorice Eventima SI Nicole Radermacher "namreč številni organizatorji vlagajo vso svojo energijo v iskanje nadomestnih terminov in potrebujejo nekaj časa za usklajevanje datumov z izvajalci, prizorišči in številnimi drugimi udeleženci".

Zelo negotova prihodnost poslovanja
V podjetju Eventim SI se pridružujejo kampanji Obdrži vstopnico in podpri prihodnost slovenskih prireditev ter organizatorje javnih prireditev pri predlogih vladi za omejitev katastrofalnih posledic v panogi, ki jo je epidemija poleg turizma najbolj prizadela. Kot so pojasnili, jih je vladna prepoved javnega zbiranja pahnila v zelo negotovo prihodnost poslovanja.

Sorodna novica Kaj glede odprave posledic prepovedi javnih prireditev predlagajo njihovi organizatorji?

Od vlade pričakujejo, da bo sledila tujim praksam pri sproščanju ukrepov za javno zbiranje in organizacijo prireditev. Obenem opozarjajo, da bo nujna tudi finančna pomoč, brez katere organizatorji prireditev in povezana podjetja krize ne bodo preživeli.

Sicer pričakujejo, da se bodo v naslednjih tednih oziroma mesecih postopoma sprostili ukrepi in da bo dovoljen obisk prireditev, najprej manjših, "pa vendar bo to za nas začetek postavljanja nazaj na noge," še pravi Nicole Radermacher.

T. i. koncerti s kavča so le kratkotrajna rešitev
Organizatorji javnih prireditev še poudarjajo, da so t. i. koncerti s kavča le kratkotrajna rešitev oziroma odziv na trenutno stanje, ob čemer se hkrati zavedajo, da se bodo morali tudi prodajalci vstopnic v prihodnje sistematično lotiti uvajanja sprememb v svoj posel in se prilagoditi stanju ter se pripraviti na negotove čase. V tem trenutku namreč ni mogoče napovedati, kdaj bodo ljudje spet lahko hodili na koncerte, v gledališče in na športne tribune, še manj je jasno, ali bodo ljudje sploh še naklonjeni obiskom tovrstnih prireditev, so še zapisali v Eventimu.

Skrbi jih pretirano zagotavljanje socialne distance
Obenem jih skrbi tudi pretirano zagotavljanje socialne distance. Pri prodaji vstopnic se tehnično in sistemsko sicer lahko enostavno brišejo vmesni sedeži za zagotovitev varne razdalje v dvorani, vendar pa je tovrstna rešitev ekonomsko neupravičena,če vsi deležniki ne najdejo skupne rešitve in novih pristopov, so še zapisali.