Berlinska gledališča so zaprta od marca dalje, ko je Nemčija sprejela stroge ukrepe za zajezitev novega koronavirusa. Foto: EPA
Berlinska gledališča so zaprta od marca dalje, ko je Nemčija sprejela stroge ukrepe za zajezitev novega koronavirusa. Foto: EPA

Woelffer pravi, da imajo kulturne ustanove v Berlinu še srečo, saj je bil covid-19 za nekatera druga mesta usoden.

Le 300 vstopnic za dvorano s tisoč sedeži
"Po eni strani smo seveda veseli, da se stvari znova premikajo,"
je Woelffer dejal za nemško tiskovno agencijo DPA. Po drugi strani se postopna vrnitev ne bo finančno izplačala, saj lahko zaradi strogih ukrepov omejevanja socialnih stikov ponudijo le 300 vstopnic za dvorano s tisoč sedeži.

Opozoril je, da bi bil lahko ponoven porast koronavirusnih okužb katastrofalen za industrijo: "Če pride še en val, bo kultura prva, ki bo zaprla vrata."

Če pride še en val, bo kultura prva, ki bo zaprla vrata.

-

Berlinska gledališča so zaprta od marca, ko je Nemčija sprejela stroge ukrepe za zajezitev novega koronavirusa. Gledališče Komoedie am Kurfuerstendamm, ki ima v programu lahkotno komedijo in koncerte, bodo znova odprli danes. Do začetka septembra bodo vrata odprla še nekatera druga gledališča, med njimi Schlosspark Theater, Deutsches Theater in Berliner Ensemble.

Poleg gledališč se previdno začenjajo udejstvovati tudi druge kulturne ustanove. Muzeji že mesece sprejemajo obiskovalce z maskami, počasnejši pri odpiranju pa so sloviti berlinski tehnoklubi.

Kolaps turizma
Na splošno so priljubljena zgodovinska in kulturna zbirališča v mestu veliko tišja, kar so potrdili tudi ponedeljkovi statistični podatki, ki nakazujejo na kolaps turizma. Po poročanju DPA-ja je v prvi polovici leta nemško prestolnico obiskalo 2,7 milijona gostov, kar je 59 odstotkov manj kot v enakem obdobju lani.