Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Arhiv

Podjetno naprej Mentoriranje podjetij

18. 9. 2023

V Tehnološkem parku Ljubljana je novinar Dino Subašić preveril potek procesa mentoriranja podjetnika Davida Kvaternika in njegovega mentorja Aleša Pevca. Ali sta rast in učenje obojesmerna? Kakšne so potrebe podjetij, ki iščejo mentorja za specifična področja delovanja? Več v prispevku.

Podjetno naprej Misija Mlada kohezija / Hmeljarstvo Čas, pridelovalec hmelja in pivovar

7. 8. 2023

S pridelovanjem hmelja se je družina Čas začela ukvarjati pred več kot 40 leti. Z okoli 300 tonami suhega hmelja na leto so danes največji pridelovalec hmelja pri nas. Vzgajajo ga na 135 hektarih površin na dveh lokacijah – v Polskavi in Radljah ob Dravi. Vseskozi vlagajo v razvoj; v zadnjih letih so za najsodobnejšo tehnično opremo namenili več kot 3 milijone evrov. 80 odstotkov hmelja prodajo prek dolgoročnih pogodb največjima svetovnima trgovcema iz Nemčije, preostalo pa na prostem trgu. Na posestvu v Radljah so zagnali tudi lastno kraft pivovarno in odprli pivnico, s čimer uresničujejo vizijo »s polja v kozarec«.

Podjetno naprej Startup Finanz / Italija, Lombardija

31. 7. 2023

Lorenzo je mlad Milančan, ki je razvil aplikacijo s katero si lahko mladi Italijani pomagajo pri odločitvah, kako gospodarno ravnati z denarjem, v današnjem času se morajo že mlade generacije zelo hitro izobraziti kako ravnati z varčevanjem in finančnimi naložbami v prihodnost.

Podjetno naprej Finanz, finančna pismenost

31. 7. 2023

Zgodba mladega Italijana, ki s svojo aplikacijo spodbuja finančno pismenost. Kako pri 17-tih dobiš idejo in jo tudi uresničiš pa v zgodbi, ki jo je v Lombardiji posnela Barbara Zrimšek.

Podjetno naprej Finanz, aplikacija za finančno pismenost v Italiji

31. 7. 2023

Kako lahko pri 17-tih dobiš idejo, da je potrebno ljudi ozavestiti o pomenu poznavanja finančnega sveta? Vsak dan se srečujemo z vprašanji, kam bi vložili sredstva, kako si zagotoviti dobro pokojnino, kje bi lahko privarčevali, pravi Lorenzo, mlad Milančan, ki je nedavno ustanovil startup podjetje »Finanz«. Dežela Lombardija močno podpira številna prizadevanja za ustanovitev novih malih in srednjih podjetij, še posebej na podlagi idej mlade generacije. V oddaji pa tudi zgodba o 15.letnem uspehu predvajanja oddaje Prava ideja/Podjetno naprej.

Podjetno naprej SchoolLAB - Italija, Lombardija

24. 7. 2023

Matteo je študiral v šolah s katerimi danes, kot pravi, uresničuje javno poslanstvo in dijakom s svojim startup-om omogoča, da poleg šolskega kurikuluma dobijo še dodatna nova znanja komunikacije in digitalizacije.

Podjetno naprej Vinska zgodba v regiji Castilla in Leon

24. 7. 2023

v Španiji, kjer smo obiskali vinsko klet v regiji Castilla in Leon. Tam so s pomočjo evropskih skladov za regionalni razvoj razvili projekt staranja njihove avtohtone sorte vina z blagovno znamko Longverdejo. Tako so nadgradili kakovost vina kleti Quatro Rayas, zagotovili nova delovna mesta lokalnemu prebivalstvu in prispevali svoj delež k razvoju regije. Prispevek je pripravila Barbara Zrimšek.

Podjetno naprej Longeverdejo, projekt staranja vina v Španiji

24. 7. 2023

Vinska klet Quatro Rayas v regiji Castilla in Leon je s pomočjo evropskih skladov za regionalni razvoj razvila projekt staranja njihove avtohtone sorte vina z blagovno znamko Longverdejo. S tem so nadgradili kakovost vina kleti Quatro Rayas, zagotovili nova delovna mesta lokalnemu prebivalstvu in prispevali svoj delež k razvoju regije. V oddaji pa tudi zgodba o slovenskem uspehu na področju smrekovih izdelkov – Smrekovit.

Podjetno naprej Friderike in Simone / Danska

17. 7. 2023

Friderike in Simone, sta takoj po študiju v danskem mestecu Odense, kjer je ustvarjal svoje pravljice tudi Hans Christian Andersen, ustvarili svojo pravljico. Z materialom iz industrijske konoplje razvijata proizvodnjo higienskih pripomočkov, ki jih želita uveljaviti na evropskem trgu.

Podjetno naprej Flowmaker, inovacija na področju srčnih bolezni v Franciji

17. 7. 2023

Zagonsko podjetje FineHeart iz Bordeauxa v Franciji je v več kot desetih letih razvilo inovativni projekt, ki bo v prihodnjih letih prispeval k bolj kakovostnemu življenju bolnikov s težavami s srcem. Njihov cilj je na začetku pomagati 50 tisoč bolnikom v Evropi, trg pa se odpira še posebej na Kitajskem, kjer so že zaščitili svoj intelektualni patent. Projekt Flowmaker je neke vrste nadgradnja poznanega pacemakerja. Številni strokovnjaki, kardiologi v podjetju FineHeart bodo svojo inovacijo že oktobra začeli preizkušati tudi na ljudeh. V oddaji pa tudi zgodba o slovenskem uspehu na področju gorske mehanizacije – Lavrih.

Podjetno naprej Flowmaker

17. 7. 2023

V francoskem Bordeauju so v zagonskem podjetju FineHeart razvili projekt, ki bo v prihodnje prispeval k bolj kakovostnemu življenju bolnikov. Projekt Slowmaker je nadgradnja Pacemakerja, inovacijo bodo že oktobra začeli preizkušati tudi na ljudeh.

Podjetno naprej Kampus Vejle / Danska

10. 7. 2023

Šolski center Vejle, v istoimenskem danskem mestu je inkubator mladih idej. Danska vlada v zadnjih letih intenzivno podpira, da se mladi že takoj po osnovni šoli usmerijo v podjetništvo in jim zato nudi tudi nove tehnologije, da razvijajo svoja znanja.

Podjetno naprej Lokalni časopis La Opinion

10. 7. 2023

V Španiji se še posebej na podeželju soočajo s izzivi staranja prebivalstva - mladi odhajajo, čeprav je lahko življenje na podeželju bolj kakovostno, stanovanja so cenejša, digitalizacija pa omogoča delo na daljavo. Irene je mlada novinarka lokalnega časopisa La Opinion, ki se je odločila, da ostane v kraju Zamora na meji s Portugalsko, kjer deluje tudi kot aktivistka - njeno zgodbo o tem, kako ljudem na inovativen način predstavlja kohezijske teme pa Barbara Zrimšek.

Podjetno naprej Irene, kohezijske novinarske zgodbe v Španiji

10. 7. 2023

Tudi v Španiji, še posebej na podeželju in tudi v največji regiji Castilla in Leon se soočajo s problemi staranja prebivalstva, mladi odhajajo v Madrid, čeprav je lahko življenje na podeželju bolj kakovostno, stanovanja so cenejša, digitalizacija pa omogoča komunikacijo pa tudi delo od doma. Irene je mlada novinarka lokalnega časopisa La Opinion, ki se je odločila da ostane v mestu Zamora na meji s Portugalsko in tudi kot aktivistka prispeva k razvoju regije Catilla in Leon. V oddaji pa tudi zgodba o slovenskem uspehu na področju inovativnih knjig – SmartiBook.

Podjetno naprej Fiat-Torino, prestrukturiranje avtomobilske industrije v Italiji

3. 7. 2023

Tovarna Fiat v Torinu je bila ena izmed najbolj prepoznavnih avtomobilskih industrij na svetu. Nahajala se je v najožjem centru Torina na lokaciji z imenom Lingotto. Danes se stavba ponaša z novo vlogo. Znana PISTA 500, kjer so 23 metrov nad mestom - na strehi tovarne - preizkušali nove Fiatove avtomobile, se je spremenila v sprehajališče in vrt s številnimi rastlinami, v okviru Pinacotece Agnelli, umetniškega kohezijskega projekta pa potekajo številne razstave, ki gostijo najrazličnejše umetnike. Projekt je del obsežne prenove Torina , ki se iz industrijskega spreminja v kulturno prestolnico. V oddaji pa tudi zgodba o slovenskem uspehu na področju zaščite pred strelami – Hermi.

Podjetno naprej Fiat-Torino, prestrukturiranje avtomobilske industrije v Italiji

3. 7. 2023

Tovarna Fiat v Torinu je bila ena izmed najbolj prepoznavnih avtomobilskih industrij na svetu. Nahajala se je v najožjem centru Torina na lokaciji z imenom Lingotto. Danes se stavba ponaša z novo vlogo. Znana PISTA 500, kjer so 23 metrov nad mestom - na strehi tovarne - preizkušali nove Fiatove avtomobile, se je spremenila v sprehajališče in vrt s številnimi rastlinami, v okviru Pinacotece Agnelli, umetniškega kohezijskega projekta pa potekajo številne razstave, ki gostijo najrazličnejše umetnike. Projekt je del obsežne prenove Torina , ki se iz industrijskega spreminja v kulturno prestolnico.

Podjetno naprej Iz vesolja na zemljo, inovativni projekti na Portugalskem

26. 6. 2023

Na Portugalskem, v zgodovinskem mestecu Coimbra, smo obiskali podjetniški inkubator, ki med drugim sodeluje tudi z Evropsko vesoljsko organizacijo. V inkubatorju razvijajo inovativne projekte, pri katerih vesoljske tehnologije uporabljajo tudi na Zemlji, denimo za varovanje javne infrastrukture pred nevarnostmi kot sta poplava ali razraščanje vegetacije. Številna zagonska podjetja so v tem okolju našla izzive za razvoj svojih idej, naša ekipa pa jih je obiskala ravno v času, ko so dobili prestižno priznanje, uvrstili so se namreč med prvo deseterico najbolj inovativnih podjetniških inkubatorjev na svetu.

Podjetno naprej Iz vesolja na zemljo, inovativni projekti na Portugalskem

26. 6. 2023

Na Portugalskem, v zgodovinskem mestecu Coimbra, smo obiskali podjetniški inkubator, ki med drugim sodeluje tudi z Evropsko vesoljsko organizacijo. V inkubatorju razvijajo inovativne projekte, pri katerih vesoljske tehnologije uporabljajo tudi na Zemlji, denimo za varovanje javne infrastrukture pred nevarnostmi kot sta poplava ali razraščanje vegetacije. Številna zagonska podjetja so v tem okolju našla izzive za razvoj svojih idej, naša ekipa pa jih je obiskala ravno v času, ko so dobili prestižno priznanje, uvrstili so se namreč med prvo deseterico najbolj inovativnih podjetniških inkubatorjev na svetu. V oddaji pa tudi zgodba o slovenskem uspehu v navtiki – Seascape.

Podjetno naprej Projekti evropskih kohezijskih skladov

19. 6. 2023

Z novinarko Barbaro Zrimšek smo se pogovarjali o projektih, ki jih sofinancira Evropska unija iz evropskih kohezijskih skladov. Zadnji dve leti smo jih v naši oddaji predstavili skoraj sto.

Podjetno naprej Dejan Sukič, zlatar in ekološki kmetovalec

19. 6. 2023

Dejan Sukič, po poklicu zlatarski mojster, je svojo prvo zlatarno odprl pri 21 letih. Pred štirimi leti se je odločil, da bo podjetje zaprl, strast do obdelave kovin pa prenesel na domačo kmetijo, ki jo je prevzel od očeta. Na kmetiji Sukič v Gornji Radgoni se danes tako prepletajo tri dejavnosti – umetnostno kovaštvo, vzreja konj kasačev, ki ima v družini že več kot 100-letno tradicijo, ter ekološka pridelava in predelava oljnic, v kateri sta izziv našla s partnerko Karlo. Obdelujejo 24 hektarjev zemljišč z ekološkim certifikatom; največ pridelajo sončničnega olja, sledijo ričkovo, laneno, konopljino, bučno olje. Vsa olja stiskajo sveža, po naročilu. V ta namen so vložili denar v lastno stiskalnico za hladno stiskanje olj, hladilnico in sušilnico. V kratkem jih čaka še naložba v obrat za čiščenje semen, novo sušilnico na topel zrak in sončno elektrarno; v predelovalnem procesu namreč želijo postati popolnoma samozadostni.

Stran 1 od 6
Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov