Kako se bodo na odhod trenerja v četrtek odzvali nogometaši Ludogorca? Foto: EPA

Visokoleteči Bolgari so prvo razočaranje v novi sezoni doživeli z izpadom v kvalifikacijah za Ligo prvakov, kjer jih je izločil madžarski Ferencvaros. V četrtek kljub veliki premoči niso mogli streti Maribora, ki je navzlic igranju z desetimi igralci v velikem delu drugega polčasa izvlekel neodločen izid 0:0.

Skorajda enak scenarij se je ponovil v nedeljo v 7. krogu bolgarskega prvenstva. Čeprav je Ludogorec celoten drugi polčas igral z igralcem več, ni mogel premagati Slavie iz Sofije. Tudi tokrat se je tekma končala brez zadetkov, kar je pomenilo, da je Ludogorec vodstvo na lestvici prepustil Levskemu.

Vodstvo kluba je Stoeva razrešilo le nekaj minut po koncu srečanja. Ekipo bosta v Mariboru vodila pomočnika Stanislav Genčev in Zdravko Zdravkov. Stoev je Ludogorec drugič prevzel marca letos. V sezoni 2013/14 je klub pod njegovim vodstvom napredoval med 32 najboljših v Evropski ligi.

Tekma v Ljudskem vrtu bo v četrtek ob 20.15.