Aluminij (na fotografiji Alen Krajnc) je v Kidričevem z 1:0 premagal Koper. Foto: www.alesfevzer.com

Aluminij je četrtfinalno vstopnico dvignil z minimalno zmago nad Taborom Sežano v osmini finala, medtem ko so Koprčani v pravi poslastici s 3:2 iz pokala izločili Mariborčane.

Nafta je v osmini finala ustavila Krško (2:0), Rudar pa z golom Damjana Trifkovića v Stožicah branilca pokalnega naslova Olimpijo.

Preostala četrtfinalna obračuna bosta odigrana prihodnji teden. V torek ob 17. uri bo Celje gostilo Kalcer Radomlje, v četrtek ob isti uri pa bo ob Kamniški Bistrici v Domžalah gostovala Mura.

Srebrnič: Ni se videlo razlike, da je Aluminij prvoligaš

V Kidričevem zelo miren prvi polčas
Igra v Kidričevem v prvem polčasu ni bila nič kaj atraktivna, potekala je predvsem na sredini igrišča. Pravih napadalnih akcij je bilo zaradi nenatančnih podaj izrazito malo, edino pravo priložnost so si v 43. minuti pripravili Koprčani, ko je po predložku Ivana Borne Jeliča Balte z leve strani s petih metrov žogo neovirano prek vrat poslal Žan Bešir.

Klepačev natančen strel pod prečko
V nadaljevanju sta ekipi malce dvignili raven igre, po dobri uri igre je gostujoča ekipa prek prostega strela Gorana Galešića zapravila lepo priložnost za vodstvo. V 71. minuti je na drugi strani igrišča zadišalo po enajstmetrovki, ko je Denis Cerovec v kazenskem prostoru podrl Alena Krajnca, a je piščalka glavnega sodnika ostala nema. Le nekaj trenutkov pozneje so gostitelji povedli. Po lepi akciji je z natančnim diagonalnim strelom pod prečko koprskega vratarja Primoža Bužana premagal Mihael Klepač. Ta je mrežo nekaj minut pozneje zatresel še drugič, a je bil zadetek razveljavljen zaradi igranja z roko.

Koprčani so si do konca obračuna prizadevali izenačiti, a v napadu preprosto niso bili dovolj natančni.