Da so se vsi obračuni kroga končali z neodločenim izidom, se je zgodilo prvič po novembru 2006.

Triglav, ki je v uvodnih dveh spomladanskih krogih edini dvakrat zmagal, še naprej igra brez kaznovanega Luke Majcna, pri Muri pa sta zaradi kartonov manjkala Žiga Kous in Staniša Mandić.

Na z lužami prekriti zelenici so se v uvodu bolje znašli domači nogometaši. Povedli so v 8. minuti, potem ko je prosti strel z desne strani izvedel Armin Ćerimagić, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji 194 centimetrov visoki srbski branilec Milan Milanović.

V 19. minuti so bili Sobočani blizu izenačenja, ko je Alan Kaučič z glavo zadel vratnico. Zato pa so Prekmurci izenačili v 26. minuti. Po dolgi podaji je žogo sprejel Luka Bobičanec, ki je bil na meji prepovedanega položaja, nato pa žogo oddal na svojo desno do vtekajočega Luke Šušnjare, ki jo je poslal v prazno mrežo. To je bil sedmi gol Šušnjare in peta podaja Bobičanca v tej sezoni.

Pozneje so domačini, ob sicer boljši Murini igri do konca polčasa, dosegli še en zadetek, ki pa so ga sodniki upravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

V drugem polčasu v skoraj neregularnih razmerah za igro dolgo ni bilo izrazitejše priložnosti. Šele v 70. minuti je Marka Zalokarja, ki je bil prvič v vratih Mure po zimskem prestopu iz Krškega, ogrozil Filip Janković, ki je z glavo preusmeril žogo po podaji z desne strani, a je bil vratar gostov zbran.

V 86. minuti je od daleč poskusil Marko Gajić, vendar je bil nenatančen, to pa je bila zadnja priložnost na tekmi.

Šimundža: V takih razmerah je delitev točk poštena

Avtogol Kadušića razžalostil Celjane
Tudi v Domžalah je bilo igrišče razmočeno. Celjanom je po vodilnem zadetku Mitje Lotriča v 42. minuti dobro kazalo do 75. minute, potem pa je branilec Adnan Kadušić z glavo nespretno premagal svojega vratarja Matjaža Rozmana in namesto treh točk imajo varovanci Dušana Kosića še naprej pet točk zaostanka za vodilno Olimpijo.

Lotrič je ob koncu prvega polčasa goste popeljal v vodstvo iz prve prave priložnosti. Z desne strani je pritekel v kazenski prostor in z natančnim diagonalnim strelom premagal vratarja Ajdina Mulalića.

Drugi polčas je bil s priložnostmi bogatejši kot prvi, za kar ima veliko zaslug živahen Južni Korejec Dohyun Kim, ki je pri Domžalah vstopil v igro v 59. minuti. Že štiri minute pozneje je z lepim strelom z 20 metrov stresel levo vratnico, bil pa je stalna nevarnost za celjske branilce.

V 78. minuti bi lahko gostje znova povedli. Lotrič se je znašel v podobnem položaju kot pri zadetku, toda streljal je slabše, Mulalić je njegov poskus ubranil. Tri minute pozneje bi to lahko kaznoval Matej Podlogar, vendar tudi po njegovem poskusu žoga ni našla poti v mrežo, tako da je ostalo pri 1:1.